Jalakäijana liiklusdžunglis | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Maanteemuuseumi välialad on avatud kuni 3. oktoobrini!

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass, koroonaviiruse läbipõdemise tõend või  kehtiv negatiivse PCR-testi tõend. Kohapeal on võimalus teha ka kiirtesti!

programm

Jalakäijana liiklusdžunglis

Muuseumitunnis saad teada, kuidas olla ennast säästev jalakäija, viisakas ning teistega arvestav liikleja.

Sihtgrupp: koolieelik, põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekooli õpilased, täiskasvanud
Kestus: 60-80 minutit

Nooremate osalejatega õpime programmis õigesti bussist või autost väljuma, saame teada kui pikk on auto pidurdusteekond ning tutvume jalakäijale vajalike liiklusmärkidega. Vanemate osalejatega räägime lisaks kõrvalistest tegevustest tänaval ning uurime lähemalt turvavarustuse ajalugu ja vajalikkust. Helkuri hooajal katsetame erinevate helkurtoodete toimimist ning meisterdame ka ise helkiva ehte.

Hinnad:

Liiklusprogrammi tasu on 4 € eelkooliealistele ja 6 € õpilastele (sisaldab sissepääsu muuseumisse).

Maanteemuuseumi haridusprogrammid lähtuvad põhikooli ja gümnaasiumi riiklikust õppekavast. Läbivat teemat „Tervis ja ohutus” toetavad liiklusohutusprogrammid, mille eesmärk on kujundada õiget liikluskäitumist, harjutada järgima liikluses kehtivaid norme ning arvestama kaasliiklejatega. 
Tulenevalt kooliastmest on programmide rõhuasetus ohutute käitumisviiside kujundamisele liikluskeskkonnas või levinumate riskikäitumiste ärahoidmisele.
Tulemuslik liikluskasvatus algab juba varasest lapsepõlvest. Laste ja noorte ohutuse tagamine on meie kõigi ühine eesmärk.

Lisainfo:
Kerle Kadak
Haridustöö kuraator
Tel: 5330 2641
E-post: kerle.kadak@transpordiamet.ee

Neidi Ulst
Giid-pedagoog
Tel: 511 7440
E-post: neidi.ulst@transpordiamet.ee