Lastemuuseum | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud Oleme avatud           T-P 10-18

postijaama ülema laud

Lastemuuseum

Koos uue püsiekspositsiooniga avati 2016. aasta kevadel omanäoline lastemuuseum, kus kõige väiksemate muuseumikülastajate päralt on terve korrusejagu avastamist ja tegevusi. Siit leiab põnevat lugemisvara, õpetlikke mänge ja tegevusi, nukuteatrinurga ning muinasjutte tutvustava Saladuste kambri.

Lastemuuseumis tegutseb muuseumi salapärane maskott Ajaloom, kes ootab kohtumist oma väikeste sõpradega, et õpetada neid paremini kella tundma ja uurida koos, mis asi ikkagi on see nähtamatu ja paigal püsimatu aeg.

lastemuuseum

Lastemuuseumi teemad

ELU POSTIJAAMAS – Postindus ja postivedu. Uurime lähemalt, kes postijaamas igapäevaselt toimetasid ning proovime ka ise mõne ametimehe saabastesse astuda. Kirjutame postijaamaülema kirjutuslaua taga ehtsa hanesule ja tindiga päris kirja ning saadame tervituse teele.

REISIMINE – Miks ja kuidas vanal ajal reisiti? Mida reisile kaasa võtta? Kas reisimine on lõbus või tüütu? Mida teha, et reisil igav ei hakkaks? Piilume vastuseid otsides erinevatest ajastutest pärit reisikohvritesse ja proovime nende omanike kohta pisut rohkem teada saada.

AEG –  Miks on kellal kiire ja miks aeg venib? Läheme kellale külla ja uurime kellaorvas erinevaid aja mõõtmiseks vajalikke riistu.

EESTI KAART – Kas Saaremaa on välismaa? Kus asub talvepealinn? Kas Narvast Haapsallu on pikk maa ja kas Pärnu kah tee peale jääb? Kus mina elan? Eesti on küll väike, aga vahel on päris keeruline aru saada, kust see algab või kus lõpeb. Uurime Eestimaad ja otsime oma juuri.

lastemuuseum

MUUSEUM ja MUINASJUTUD – Milleks on vaja seitsmepenikoorma saapaid, mis number kingi kandis Tuhkatriinu tegelikult? Saladuste kamber on miniatuurne muuseum, kus eksponaatideks on armastatud muinasjuttudest pärit esemed. See on koht, kus tunnevad ennast koduselt ka kõige väiksemad muuseumikülastajad. Kes teine võiks olla muinasjuttude alal suurem ekspert kui nemad!