Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Perioodil 26. oktoober - 8. november on maanteemuuseum remonttööde tõttu suletud! Nädalavahetustel (31.10-1.11 ja 7.-8.11) avame külastajatele peamaja ja lastemuuseumi tasuta!

25.01.2020

Maanteemuuseum pälvis aasta parima näituse nominatsiooni

masinahall

Reedel, 24. jaanuaril Valgas toimunud Eesti muuseumide aastakonverentsil esitles maanteemuuseum viis kuud tagasi valminud Masinahalli ja püsinäitust “Masinate valitsemine”.

Kultuuriministeeriumi juures tegutsev Muuseuminõukogu kuulutas selle 2019. aasta kolme kõige silmapaistvama ja parema püsinäituse hulka ning aastapreemia ehk Muuseumiroti nominendiks.  Võitjaks tunnistati Eesti Arhitektuurimuuseumi näituse „Uuri ruumi“.

Mida on andnud muuseumile masinahalli viis lahtioleku kuud?

Lisaks sellele, et meil on uus 1500 m2 näitusepind, kus on jutuks saja aasta tee-ehituse ja autostumise lood, on Varbusel ka efektne liikluskasvatuskeskus, kus saab nii lastele kui täiskasvanutele selgitada ohutu liiklemise põhitõdesid. Võrreldes 2018. aastaga on 20% kasvanud  muuseumi külastajate arv, rahvarohked on isegi seni vaiksed novembri- ja jaanuarikuu. Tõusnud on haridusprogrammide broneeringute arv ning järjest enam tellitakse muuseumilt laste sünnipäevapakette.

Vt muuseumide aastakonverentsil esitletud näituse videolõiku.