Vaegnägijatele

Oleme avatud T-P 11-19

hobuvanker näitus teede ajaloost, maanteemuuseum

Head teed!

Varbuse postijaama peahoone esimesel korrusel asuv, teede ja kommunikatsiooni ajaloost kõnelev püsinäitus „Head teed!“ otsib vastust küsimusele, kas teede rajamise ja kiiruste kasvamisega on maailm muutunud väiksemaks või suuremaks?Kelle jaoks on teed rajatud?  Kuhu on teed aastasadu rändajaid viinud ja millised ohud neid teel varitsesid? Muuseumi 2016. aastal valminud püsinäitus viib külastajad avastavale ajarännakule Eestimaa teedel, hõlmates nn hobuajastut ehk perioodi muinasajast kuni 20. sajandi 30ndate aastateni.

head teed näitus

Teed on heaks näiteks, kuidas inimene on kujundanud looduslikke maastikke ja kuidas maastik on kujundanud meie radu. Täna on tee palju sirgem ja siledam, viib kergemini ja kiiremini kaugemale. Ometi on ta ikka seesama tee, mida mööda saame minna sinna, kuhu soovime, ja jõuda, kuhu vaja. Head teed!

Püsinäitus „Head teed!“ on avatud 1. maist 2016.

Varbuse postijaama hoonetest saab külastada:

  • Peahoone esimesel korrusel püsinäitust „Head teed!“;
  • Peahoone teisel korrusel lastemuuseumit;
  • Tõllakuuris hobuveokite ekspositsiooni.

maanteemuuseumi lastekorrus

Peamaja teisel korrusel asuvas lastemuuseumis  saab uurida, kui kiirelt liigub aeg, proovida jalga seitsmepenikoormasaapaid, kasvatada kõrvitsaseemnest Tuhkatriinule tõlda, õppida lugema maakaarti ning ehitada ise sildu ja teid. Siin on igal lapsel võimalik kehastuda kunagise tegusa postijaama tegelaseks ja uurida, millised olid sotsiaalsed suhted ühes väikeses kogukonnas poolteistsada aastat tagasi.

Lastemuuseumi teemasid toetavad arvukad tegevused ja programmid.