VI laste liikluskonverents kutsub arutlema, miks bussisõit on ajavõit | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

26.-30.01 on masinahalli liikluskasvatuskeskus suletud!
Muuseumisse tulles ole valmis klienditeenindajale näitama koroonapassi või haiguse läbipõdemist tõendavat dokumenti!
Kanname ise ja palume ka külastajatel kanda siseruumides maski! 

24.09.2021

VI laste liikluskonverents kutsub arutlema, miks bussisõit on ajavõit

Koolilastele ja õpetajatele suunatud liiklusohutuse konverents, kus liiklusohutuse teemadel saavad kaasa rääkida lapsed ise.

VI laste liikluskonverents
Bussisõit on ajavõit
07.10.2021

Maanteemuuseum kutsub 3.–4. klasside õpilasi ja nende õpetajaid taas muuseumisse laste liikluskonverentsile, et arutleda koos ohutu liiklemise ja ühistranspordi teemade üle:

Kuidas ühistransporti oodata, kuidas bussi ja rongi siseneda ning sealt väljuda?

Kas bussis tuleb alati kinnitada turvavöö?

Miks juhtuvad liiklusõnnetused kooliteel?

Nii neile kui teistelegi teemadel räägitakse konverentsil, oma teadmisi jagavad, AS Operaili ohutussaadikud, MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse, Tallinna Tehnikaülikooli, Liiklusõnnetuste uurimiskomisjoni liikmed ja Transpordiametist liiklusspetsialistid.

Veel enam – traditsiooniliselt saavad lapsed tööpesades neil teemadel ka arutleda.

„Viis varasemat korda on näidanud, et selline vorm rääkida liiklusest ja ohutusest on õpilaste jaoks põnev. Me ei näita ja ei viita, vaid kutsume nad kaasa arutlema ja kuulame just lapsi,“ ütles maanteemuuseumi haridustöö kuraator Kerle Kadak, kelle vedamisel peetud konverents kuulutati Muuseumiühingu poolt 2020. aasta üheks paremaks haridusalaseks tegevuseks Eestis.

Konverentsiosalejate arv on piiratud, igast koolist pääseb osalema vaid viieliikmeline meeskond ja õpetaja. On rõõm, et huvi on traditsiooniliselt suur.

Selle aasta liiklusohutuse ja ühistranspordi teemat toetavad ka muuseumiliikluskasvatuse keskuses avatud liiklusdetektiivide näitus ning uus püsiekspositsioon ühistranspordi ajaloost Eestis.

Konverentsile registreerumine ja lähem info kerle.kadak@transpordiamet.ee või tel 5330 2641. Registreerimise tähtaeg on 4. oktoober.

Konverentsi moderaator: liikluskasvatuse spetsialist ja autoõpetaja Tõnis Kattai