Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-19

11.09.2019

Rahvusvaheline konverents toob maanteemuuseumisse Põhja- ja Baltimaade teedemuuseumid

masinahall

Homme, 12. septembril Eesti Maanteemuuseumis toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Inimene ja masin: tehnikapärand muuseumis” käsitletakse tehnikapärandi kogumise, säilitamise ja eksponeerimise küsimusi.

Tänavu suvel avas Eesti Maanteemuuseum uue masinahalli, mis pakub nii näitusekeskkondi, harivat ja õpetlikku meelelahutust kui ka konverentside korraldamise võimalusi.

“Tähistamaks uute näituse valmimist, kutsus maanteemuuseum teisi tehnikapärandiga tegelevaid muuseume nii Eestist kui ka Põhja- ja Baltimaadest arutlema teemadel, mis puudutavad masina- ja tehnikapärandi kogumist ja eksponeerimist, ning vahendama oma tegevust ja praktikaid,” rääkis maanteemuuseumi teadur Andres Seene.

Samas jätkab konverents 2002. aastal alguse saanud Läänemeremaade teedemuuseumide traditsiooni kord aastas kokku saada. Nii on nn NordBalti varasematel foorumitel kohtunud ja oma töid tutvustanud Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Islandi ja Poola teedemuuseumid.

Konverentsil tutvustab Eesti Maanteemuusemi juhataja Kadri Valner valminud masinahalli saamislugu ja tulevikuplaane ning muuseumi teadur Andres Seene annab ülevaate uue ekspositsiooni kõige kaalukamast, teehöövlite osast. Eesti Mootorispordi Muuseumi kuraator Arno Sillat esitleb eelmisel aastal avatud võidusõidutehnika ekspositsiooni ning Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill räägib sellest, kuidas taaselustus 100 aasta tagune ajalugu soomusrongi “Wabadus” kehastuses.

Läti maanteemuuseumi juhataja avab Läti sillaehituse ajalugu, Soome Mobilia teadur aga kõneleb Soome praktikast esimeste teehöövlite kasutamisel. Konverentsi töökeelteks on inglise ja eesti keel, kasutada saab sünkroontõlget.

Konverentsi algus on kell 11.30.

Konverentsi päevakava vaata siit!

Lisainfo:

Andres Seene
Eesti Maanteemuuseumi teadur
Email: Andres.Seene@mnt.ee
Tel: 5380692