Vaegnägijatele

Oleme avatud T-P 11-19

27.08.2020

Muuseumiööl Eesti Maanteemuuseumis leiab aega rännata ajaloo ning fantaasia radadel

MÖÖ

Eesti Maanteemuuseum kutsub sel laupäeval toimuvale muuseumiööle rääkima AJAST ja selle kadumisest, tutvuma AJAloo ühe suurema leiutise – rattaga, uurima prügist tehtud fantaasiamasinaid ning kuulama pimedate AEGADE tondijutte.

Selle aastase muuseumiöö teema „Öös on aega“ võtabki AJA luubi alla: kuhu see kaob, kas aeg seisab, mis on aegade jooksul leiutatud? Kas kiiruste ja kauguste kasvades tekib ka aega juurde või jääb seda vähemaks.

Külastajaid kutsutakse rändama inimkonna ühe suurema leiutise – ratta – arenguradadel, puurattast tänapäevaste kummirehvideni. Seejuures kutsutakse arutlema, millised võivad olla rehvide ületootmisega kaasnevad probleemid. Ka avaneb külastajatele väljapanek tulevikumasinatest.

Liigtarbimisega seotud keskkonnahädadele pöörab tähelepanu ka rahvusvaheline kaasaegse kunsti näitus “MITTE silmist,  MITTE meelest”, kus antakse prügile uus, esteetiline, lausa kunstiline tähendus. Muusikat teeb kunstnike grupp Bernu Ritz, kes on prügikastist leitud materjalidest ehitanud elektroakustilised instrumendid, mis inspireerivad uurima ja ümber mõtlema helivalimise ja muusika tegemise viise ja tehnikaid.

Vaid selleks ööks saabub Lätist maanteemuuseumisse valik värvikaid fantaasiajalgrattaid, mis on ehitatud taaskasutatud materjalidest.

Ka on muuseum mõelnud kõige väiksemate öiste külastajate peale ning kutsub neid leiutama AEGA ja uurima kellade hingeelu. Osavnäppudele on avatud erinevad taaskasutuse töötoad.

Muuseumisse on oodatud terved ja haigusnähtudeta külastajad. Muuseum omalt poolt hoolitseb selle eest, et külastajatel oleks võimalus end turvaliselt tunda. 

Maanteemuuseum on muuseumiööl avatud kell 18–23, sissepääs on tasuta (välja arvatud lisateenused).

Rohkem infot:
Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
E-post: Kadri.Valner@mnt.ee
Tel: +372528 8104