Vaegnägijatele

Oleme avatud T-P 11-19

06.03.2020

Maanteemuuseumil on käimas loomekonkurss „Kuule MIND – võta klapid peast!“

loomekonkurss

Muuseum kutsub 13 – 19 aastaseid noori kaasa lööma liiklusohutuse teemalisel konkursil, mis käsitleb noorte (ja ka täiskasvanute) seas üha enam levivat kommet liigelda tänavail klapid peas n-ö omas mullis ja märkamata ümbritsevat.

Tänapäeva nutikad tehnikalahendused haaravad üha rohkem liiklejate meeli, mistõttu linnatänavail klapid peas liiklemine on muutunud tavapäraseks ning hajutab sellega kaasnevat ohutunnet. „Ohutuks liiklemiseks tänaval on vajalik kasutada nii nägemis- kui kuulmismeelt,“ avas konkursi probleemteemat maanteemuuseumi programmijuht Kerle Kadak. „Näiteks teed ületades ei piisa ainult ringi vaatamisest – suure kiirusega lähenevat sõidukit on sageli enne kuulda ja siis alles näha. Kui kuulmismeel tänaval välja lülitada võib kõrvaklapid peas liikleja ohtu seada nii enda kui ka teiste elud,“ lisas ta.

Konkursi eesmärgiks on panna esmalt noored ringi vaatama ja märkama probleemi tõsidust ning kaasa mõtlema, kuidas sellele olukorrale tähelepanu pöörata. Ette pole antud, mis kujul peab olema töö vormistatud. Oluline on tehtava töö tulemus/lahendus, kuidas panna inimesed liikluses jalakäijana, jalgratturina või autojuhina enda ümber toimuvat rohkem kuulama ja nägema ning ennast ja teisi säästvamalt liiklema.

Konkursi kohta uuri täpsemalt siit