Vaegnägijatele

Oleme avatud T-P 11-19

23.07.2019

Maanteemuuseumi uus näitus „Masinate valitsemine“ tagab elamuse ja ühendab põlvkondi.

masinahalli avamine

Maanteemuuseum avas 20. juulil Põlvamaal elamusliku näituse “Masinate valitsemine”.  Uues, 1500 m² suuruses masinahallis leiavad põnevat vaatamist, iseproovimist ja vajalikku liiklusteadmist nii lapsed kui täiskasvanud.

Näituse juhtmõte „Masinate valitsemine“ tähistab vastuolulist võimusuhet autode ja nende juhtide vahel. Ekspositsioon koosneb kolmest alaekspositsioonist: autokultuur, liikluskasvatus ja tee-ehitusmasinate väljapanek. Iga osa mõtestab masinate valitsemise tähtsust ja võimalikkust erineval viisil.

„Meil on väga hea meel, et muuseumi uut näitust on esimese kahe päevaga külastanud juba pea 2000 muuseumifänni," sõnas  Eesti Maanteemuuseumi kommunikatsioonijuht Liina Kukk. "Kui varem oli maanteemuuseumi popim külastusperiood suvekuudel, siis seoses uue halli avamisega saame külastajale pakkuda rohkem avastamist, põnevaid üritusi ning erinevaid publikuprogramme aastaringselt ."

Näitus on ülesehituselt peresõbralik: vahvaid tegevusi leiavad lapsed, nostalgiat jagub vanavanematele ning kindlasti saavad kõik täiskasvanud üle korrata vajalikud teadmised ohutust liiklemisest. „Väljapaneku esimeses osas saavad külastajad selge ülevaate, kuidas on auto 20. sajandil muutunud luksusasjast tarbeesemeks. Tagumises osas leiab külastaja eest ca 90 tonni tehnikat, mis annab ettekujutuse Eesti tee-ehituse loost. Samuti saab huviline proovida, mis tunne on olla teehöövli juht,“ lisas Kukk.

Ekspositsiooni kõige unikaalsem osa on liikluskasvatuse keskus, mis annab ülevaate auto mehaanikast, liiklusfüüsikast ja ohutust liiklemisest. Kaasaegsete rakenduste kaudu saadakse vahetu kogemus sellest, mis toimub õnnetuskohale sõitvas kiirabiautos; millist ohtu sisaldavad kõrvalised tegevused liikluses, kuidas töötab auto turvavarustus jms. Sõna otseses mõttes lahti lõigatud BMW abil saavad selgeks auto tööpõhimõtted. Kõik näitusekülastajad võivad endale disainida unistuste auto ning erinevates liiklussituatsioonides saab ennast proovile panna autosõidu simulaatoris.

Näituse projekteerija on Motor Agency – Produktsioonigrupp OÜ ning selle ehitasid TM Development OÜ ja RMK Invest OÜ.

Masinahall on valminud Maanteeameti ja EASi piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme ühisrahastuse toel. Kogu projekti maht (halli ehitus koos ekspositsiooni maksumusega) oli ligi 2 miljonit eurot, projektitoetus moodustas sellest ca 1,7 miljonit eurot.

Lisainfo:

Liina Kukk
EMm turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 57450218
E-post: Liina.Kukk@mnt.ee