Maanteemuuseumi juhina alustas tööd Ivo Posti | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud R-P 10-18

Muuseum avatud R-P 10.00 - 18.00. Gruppidele ette tellimisel igal ajal kokku leppel.

Anname ka teada, et Vati sild on remondis. Vabandame ebameeldivuste pärast.

12.05.2022

Maanteemuuseumi juhina alustas tööd Ivo Posti

Eesti Maanteemuuseumi uue juhina alustas mais tööd Ivo Posti, kes lubab eesmärgiks võtta muuseumi jätkuva arendamise korduvalt külastatava peremuuseumina ning selle veelgi tihedama sidumise kohaliku piirkonna ja kogukonnaga.

"Olles ise põline lõunaeestlane, on Põlvamaa kant mulle hästi tuttav juba lapsepõlvest nii Karilatsi, Palojärve, Varbuse kui kogu Postiteega. Küka mäed võtsid autosõidul nii toona kui praegu kõhu seest mõnusalt õõnsaks. Seepärast eks see üks nostalgia ole, mis kandideerimisotsuse juures üsna suurt rolli mängis. Lisaks on Maanteemuuseum Eesti üks vingemaid muuseume, mida on lihtsalt suur au juhtida," selgitas Ivo Posti uue ametikoha valimise tagamaid.

Transpordiameti avalike suhete teenistuse juht Kaja Sepp ütles, et muuseumijuhi konkursil langes valik Ivo Posti kasuks arenguvisioonide klappimise ning Posti kogemuste tõttu erinevate muuseumite juhtimisel. "Sümpatiseeris nägemus Maanteemuuseumist kui korduvalt külastatavast peremuuseumist, kus jätkub tegevust nii suvel kui talvel," ütles Sepp. "Maanteemuuseum vajab tugevat karismaatilist juhti ning Ivo seda kõike on. Samuti on tema varasem töö tõestanud võimekust visioonid ellu viia."

Eesti Maanteemuuseum on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas tegutseva Transpordiameti struktuuriüksus ning on Lõuna-Eesti atraktiivseim kultuuritankla, maanteede ajaloo ekspert ja eestkõneleja.