Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Viiruse leviku tõkestamiseks on muuseum suletud kuni 28. märtsini!

04.02.2021

Maanteemuuseum avab uisuplatsi palmi all!

Sel laupäeval, 6. veebruaril, avame taas Eesti Maanteemuuseumi liikluslinnakus ainulaadse uisuplatsi, mis pakub uisutamisrõõmu palmi all. Lisaks sportlikule elamusele on uisuväljakul suurepärane võimalus uiskudel linnatänaval liigelda ning väikestel liiklejatel liiklusreegleid õppida.

Muuseumisse on põhjust tulla ka talvel, eriti kui ootamas on midagi nii erakordset kui uisutamine palmi all, ümberringi lumevallid. Laste liikluslinnak, mis suvehooajal rõõmustab kõiki liiklemishuvilisi elektrimasinate, pedaalautode ning muude vigursõidukitega, on koostöös imelise talveilmaga muutunud jäiseks libedarajaks, kus uiskudel oma oskused proovile panna. Liikluslinnak, mille seinad on suurelt osalt kujundatud Tartu linna vaadetega, võimaldab liuelda uiskudel läbi miniatuurse ülikoolilinna.

uisuplats

„Eks uisuväljakuid on Põlvamaal ja üle Eesti järgemööda avatud palju – soodsad ilmastikuolud panid otsima võimalusi, kuidas ja kuhu uisuplats rajada,“ sõnas maanteemuuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Kanni Kallastu. „Meie uisuväljak on aga hoopis eriilmeline ning lisab ekstra põnevust just oma liikumisvõimaluste ja väljanägemise poolest,“ täpsustas Kallastu. Uisud tuleb igal uisutamise huvilisel siiski omal kaasa võtta.

Maanteemuuseumi uisuväljak on avatud nädalavahetustel kell 12-17, mil jää on hooldatud ning kohapeal on muuseumi töötaja, kes vajadusel uisutajaid abistab ning uisutajatele ohutuse tagamiseks kiivreid jagab. Muul ajal uisuväljaku hooldust ei toimu. Uisuväljak on avatud, kuni jää püsib.

Rohkem infot:
Kadri Valner
Muuseumi juhataja
E-post: Kadri.Valner@transpordiamet.ee
Tel: 528 8104