Liikluskonverents „Turvaliselt liikluses“ toob kokku lapsi ja õpetajaid üle Eesti | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud R-P 10-18

Novembrist on muuseum avatud R-P 10.00-18.00

29.09.2022

Liikluskonverents „Turvaliselt liikluses“ toob kokku lapsi ja õpetajaid üle Eesti

Liikluskonverents

 

Eesti Maanteemuuseumi liikluskonverents on maanteemuuseumi hariduselu üks aasta tippsündmusi, kus lapsed ja õpetajad saavad  teadmisi ja kogemusi turvalisest liiklemisest. Sel korral on liikluskonverentsile registreerunud ligi 80 osalejat üle Eesti.

Teisipäeval 4. oktoobril toimub Eesti Maanteemuuseumis juba VII laste liikluskonverents, mis toob muuseumisse kolmandate klasside õpilased ja õpetajad.

Igal aastal keskendub laste konverents kindlale teemade ringile. Sel korral käsitletakse ettekannetes ja töötubades helkuri 30. sünnipäeva Eestis, enda nähtavaks tegemise vajalikkust ja võimalusi pimeda ajal, kergliikuritega liiklemise reegleid ja ohtusid, kõrvaliste tegevuste ohtlikkust liikluses, turvalise asula planeerimist ning tehakse kokkuvõte helkuri juubelile pühendatud maanteemuuseumi loomekonkursi „Helkur – liikleja parim sõber“ töödest.

Konverentsi ettekandeid peavad ja töötubasid juhendavad Sirli Tallo ja Kai Kuuspalu Transpordiameti ohutuse ja ennetustöö osakonnast, Kerli Irbo Arhitektuurikoolist, Veronika Kadastik Politsei- ja Piirivalveametist, liikluskasvatusekspert Tõnis Kattai ja Eesti Maanteemuuseumi meeskond.

Konverentsi päev lõpeb töötubade kokkuvõtete ja ühise helkuri sünnipäevatordi söömisega.

Konverents algab kell 9.30 ja kestab kuni 13.30