Eesti Maanteemuuseum soovib olla kogukonna vedur | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud T-P 11-19

 

Merle PalmisteHlekurikampaania

Lastemuuseumis toimuvad igal nädalavahetusel kl 13-14 tasuta meisterdamistunnid ja liikluslinnas peredele tasuta lühikesed liiklusprogrammid.

08.07.2022

Eesti Maanteemuuseum soovib olla kogukonna vedur

Eilsel pärastlõunal toimus maanteemuuseumis esimene suurem kokkusaamine meie lähipiirkonna ja kogukonna esindajatega, kus tutvustasime  tulevikuplaane. Ettekande hetkeseisust ja üleminekust sihtasutuseks tegi maanteemuuseumi juhataja Ivo Posti, millele järgnes elav arutelu.

 

Ettekandele järgnenud arutelul saime vahetada mõtteid, peatuda olnul ja tuleval, tutvustada muuseumi võimalusi ning asetada ennast koos teistega piltlikult Eesti kaardile ja ka siinsamas looklevale ajaloolisele Tartu-Võru postiteele, plaanida ühisüritusi ja sündmusi, vahendada üksteise infomaterjale ja muud teavet.

Kohale olid tulnud lähikonna valdade juhid, Postitee projekti eestvedajad ning siin asuvate ettevõttete, RMK ja nii Võru- kui Põlvamaa arenduskeskuste esindajad.

Ivo Posti sõnul on äärmiselt oluline omavahelise koostöö arendamine ja jätkumine. „See oli muuseumi uute vedurite esimene kohtumine siinse kogukonnaga. Lubame nendele kohtumistele jätku ning olla kogukonna liitmisel ühtviisi hea partner kui eestvedaja,“ sõnas muuseumijuht ning kutsus kõiki 30. juulil osa saama muuseumi sünnipäevaprogrammist.

Sel nädalavahetusel toimuva Rally Estonia sündmusi saab jälgida ka muuseumis asuvas Varbuse Teemajas ning ühtlasi on võimalik heita pilk muuseumi ekspositsioonidele, sealhulgas Eesti kruusateede ajaloole pühendatud väljapanekule.

 

Kogukonna kohtumine