Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Viiruse leviku tõkestamiseks on muuseum suletud kuni 28. märtsini!

17.11.2020

Avatud on registreerumine muuseumi aastakonverentsile "Rehvid ja teed: eile, täna, homme"

konverents

Maanteemuuseumis toimub 27. novembril konverents "Rehvid ja teed: eile, täna, homme", mille fookuses on tänapäevased teemad oma ala praktikuilt. 

Konverents teeb tagasivaate ajalukku ja muuseumi hooajale, kuid selle fookuses on siiski ka tänapäevased teemad, mis puudutavad rehvitehnoloogia arenguid, nende mõju teekatetele, liiklusohustust, rehvide taaskasutust ja mõju keskkonnale.

Maanteemuuseumi selle aasta teemaks on rattad ja rehvid ning kõik innovatsioonid, mis on saanud alguse aegade vältel nende kokkupuutest teepinnastega. Ratta kasutuselevõttu umbes 5000 aasta eest on hinnatud üheks inimkonna olulisimaks leiutiseks. Rataste ja rehvide mõjust on tõukunud arengud teede tehnilise täiustamise vallas alates praktilistest roomlastest, tööstusrevolutsiooni tekitatud vajadustest ja lähiajaloo autoliikluse arengutest. Selles mõttes on rattad ja rehvid olemuslikuks osaks teede- ja tehnikaajaloost.

Sel aastal on võimalik konverentsist osa võtta nii virtuaalses vormis (osalemise link saadetakse konverentsi toimumise päeva hommikul) kui muuseumis kohapeal. Kohapeal osalejate turvalisuse huvides teeme omalt poolt kõik, et konverents kulgeks arvestades valitsuse kehtestatud soovitusi ja reegleid – kohustuslik on kanda maske, ruumid on varustatud desovahenditega, konverentsisaalis arvestame 50% täituvuse nõudega, osalejad paigutatakse istuma hajutatult.

Konverentsile registreerimine siin.

Rohkem infot konverentsi kohta: Andres.Seene@mnt.ee või tel 528 0692

konverents