Aasta kogukonna sõber on Eesti Maanteemuuseum | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud Oleme avatud           T-P 10-18

05.06.2021

Aasta kogukonna sõber on Eesti Maanteemuuseum

Reedel, 04. juunil Kuressaares toimunud Eesti Muuseumide Aastaauhindade tseremoonial pälvis aasta kogukonna sõbra tiitli maanteemuuseumi projekt „Lada 50 – rännak nõukaaja autokultuuri radadel“.

Möödunud aasta 25. juulil täitusid maanteemuuseumi välialad nostalgiliste masinate ja vääriliste mälestuste ning lugudega. Pidupäeva puhul vuras Eesti Maanteemuuseumi juurde 230 vana Ladat ning ajaloolist sündmust tuli uudistama üle 2000 inimese. Nii tähistas muuseum automargi 50. juubelit. Suurejoonelistele sünnipäevapidustustele eelnes Lada mälestuste kogumisaktsioon, millega varuti järgnevateks uurimustöödeks 45lt Lada omanikult mälestusi ja fotosid sõiduki soetamisest nõukaajal ja sellega tehtud sõitudest.

„Lada on ikkagi mitte ainult minevikumuusika, vaid ta on väga paljude inimeste jaoks perekondlik traditsioon,“ tutvustas Lada fenomeni maanteemuuseumi teadur-kuraator Annika Kupits. „Lada kultuuri on edasi antud põlvest põlve, näiteks väikese poisi ainus mälestus oma vanaisast ja garaažis ühiselt veedetud tunnid,“ lisas Kupits. Seepärast saab veel tänagi meie teedel näha nii tänapäevaseks tuunitud neljarattalisi kui originaalseisukorda taastatud pärleid.

Muuseumiauhindade konkursile laekus sel korral 96 taotlust. Kõigi esitatud projektide seast valisid võitjad välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid. Traditsiooniliselt toimub Eesti muuseumide aastaauhindade üleandmine aasta alguses, COVID-19 olukorrast tingituna lükkus tänavune auhinnatseremoonia suvesse.

Kõikidele laureaatidele kingiti skulptor Tiiu Kirsipuu pisikesed Muuseumiroti kujud.

 

Foto: Valmar Voolaid

 

Rohkem infot:
Kanni Kallastu
Eesti Maanteemuuseum
turundus- ja kommunikatsioonijuht
kanni.kallastu@transpordiamet.ee
5851 2662
 

või
Annika Kupits
Eesti Maanteemuuseum
teadur-kuraator
annika.kupits@transpordiamet.ee
5981 4501