Suveteater maanteemuuseumis "Pidu katku ajal" | Maanteemuuseum

Oleme avatud  R-P 10-18

Maanteemuuseum avatud R-P kell 10-18

pidu katku ajal

Suveteater maanteemuuseumis "Pidu katku ajal"

Pärast kaht aastat kulgeb Musta Kasti tee tagasi Maanteemuuseumisse, et lavale tuua suvelavastus “Pidu katku ajal”.

Must Kast esitleb

PIDU KATKU AJAL

Lavastajaks Birgit Landberg, kelle varasemate lavastuste hulgast leiab lavastused “Peks mõisatallis” (Must Kast), “Titaanide heitlus” (Kinoteater), “Mowgli” (Must Kast) ja “Inimesed ja numbrid” (Vaba Lava). Sel teel saadab teda taaskord dramaturg Paul Piik, kellega loodud "Peks mõisatallis" leidis fänne siin ja sealpool piire ning pälvis ka teatriaasta auhinna.

“Pidu katku ajal” on tempokas uurimus inimloomuse eripäradest kriisis. Kriisid on alati põhjustanud ühiskondade killustumist. Kunagi ei olda ühel meelel, MIKS läks valesti, kes on SÜÜDI ja kuidas oleks kõige parem EDASI minna. Ent seekordse pandeemia ajal ei suudeta kokku leppida isegi selles, MIS on valesti. Sest me elame ajal, mil igaühel on oma tõde. Ajal, mil isegi kellegi suremise fakt seatakse kahtluse alla. Ajal, mil avastad, et sul on väga palju tuttavaid, kellel on tuttavaid, kes teavad väga lähedalt kedagi, kes oskab väga täpselt öelda, mis valesti on ja kust otsast probleemi lahendama peab. Sest tegelikult pole küsimus enam ammu teadmistes, vaid usus. Ning uskmatutega ei argumenteerita, vaid sõditakse. Vahendeid valimata.

Must Kast võtab südame rindu ja astub sellele sõjatandrile. Kuid ikka musta huumori, laulude ja tantsudega rikastatud moel! Rumal ei ole mitte see, kes ei tea, vaid see, kes teab teisiti kui mina! Või mis!? Publik on teretulnud oma tõdedega, aga peab arvestama, et üks tõde korraga!

NB! "Pidu katku ajal" ei ole kuidagi seotud Puškini samanimelise näidendiga.

autor TRUPITÖÖ lavastaja BIRGIT LANDBERG dramaturg PAUL PIIK (KINOTEATER) kunstnik KRISTEL MAAMÄGI helilooja SIIM AIMLA valguskunstnik EMIL KALLAS liikumisjuht RAHO AADLA laval LAURA NIILS, JAANIKA TAMMARU, KAIJA M KALVET, KAAREL TARGO, RAUNO POLMAN, JOHANNES SEPPING (PAIDE TEATER)

Esietendus 23. juulil kell 19.00

24. / 29. / 30. / 31. juuli ja 5. / 6. / 7. august kell 19.00

Etendused toimuvad Eesti Maanteemuuseumi hoovis

Piletid ja lisainfo: www.teatermustkast.ee

Piletid Piletilevis

Ps! Tulles sama päeva muuseumipiletiga on etendusepilet 10% soodsam ja vastupidi.