Kaassõitjana liikluskeerises | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass või koroonaviiruse läbipõdemise tõend. Aitäh!

 

programm

Kaassõitjana liikluskeerises

Muuseumitunnis kuuled, kuidas tuleb käituda kaassõitjana autos või bussis ning milliste liiklusreeglitega peab arvestama.

Sihtgrupp: koolieelik, põhikooli õpilased
Kestus: 60 minutit

Vaatame üle muuseumi bussipargi ning räägime, miks on oluline turvavöö kinnitada ka ühistranspordiga sõites. Teeme asja päris selgeks läbi turvavöö katse. Autosimulaatoris näeme, mis võib juhtuda, kui juhti segada. Vanemate osalejatega õpime lisaks liiklusmärke, katsetame jõudu, mis autole rakendub kokkupõrkel ning selgitame välja, kui tugev on üldse auto. 

Hinnad:

Liiklusprogrammi tasu on 4 € eelkooliealistele ja 6 € õpilastele (sisaldab sissepääsu muuseumisse).

Maanteemuuseumi haridusprogrammid lähtuvad põhikooli ja gümnaasiumi riiklikust õppekavast. Läbivat teemat „Tervis ja ohutus” toetavad liiklusohutusprogrammid, mille eesmärk on kujundada õiget liikluskäitumist, harjutada järgima liikluses kehtivaid norme ning arvestama kaasliiklejatega. 
Tulenevalt kooliastmest on programmide rõhuasetus ohutute käitumisviiside kujundamisele liikluskeskkonnas või levinumate riskikäitumiste ärahoidmisele.
Tulemuslik liikluskasvatus algab juba varasest lapsepõlvest. Laste ja noorte ohutuse tagamine on meie kõigi ühine eesmärk.

Lisainfo:
Kerle Kadak
Haridustöö kuraator
Tel: 5330 2641
E-post: kerle.kadak@transpordiamet.ee

Neidi Ulst
Giid-pedagoog
Tel: 511 7440
E-post: neidi.ulst@transpordiamet.ee