Näitus Punane sekund laienes tervele maanteemuuseumi alale | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Sel nädalvahetusel on veel võimalus kasutada liikluslinna!

06.09.2021

Näitus Punane sekund laienes tervele maanteemuuseumi alale

Maanteemuuseumi näitus „Punane sekund“ aitab mõtestada meie liiklemisharjumusi tavapärasest kriitilisemalt. Nüüd lisandus näitusele muuseumi kahte näitusehalli ühendav ohutu liiklemise rada, millel seigeldes saad kontrollida oma teadmisi liiklusohutusest.

Eestis on üliraskeid liiklusõnnetusi uuritud juba 20 aastat. Nii on teada, millest üks õnnetus koosneb ehk mis on see komplekt valesid otsuseid, mis õnnetuseni viivad. Selleks, et õnnetusi ei juhtuks, saavad üht-teist ära teha teede-ehitajad ja autoinsenerid, lõppeks aga sõltub siiski kõik vaid meist endist, liiklejatest.

„Alati, kui jalutad tänaval, sõidad kergliikuri või jalgrattaga või oled autojuht, sõltub iga kord sinust elu, ja mitte ainult sinu enda oma,“ rõhutas ohutu liiklemise tähtsust muuseumi teadur-kuraator Annika Kupits. „Inimene on ekslik, aga iga elu on arvel ning iga liiklussurm ennetatav,“ lisas Kupits. Liiklusõnnetuste arv ei ole viimastel aastatel kuigivõrd vähenenud, küll aga on liikluses vähem hukkunuid ja raskelt vigastatuid. Selle üks põhjus on ennetustöö, mis aitab ühiskonna meelsust, suhtumist ja käitumiskultuuri muuta.  

Näituse „Punane sekund“ laienduse leiab maanteemuuseumi välialadelt ning masinahallidest ning leiab üles suunavate kollaste noolte abil.

Tule, tutvu näitustega ja pane end proovile!