Maanteemuuseum tähistab elupäästva helkuri 30. sünnipäeva konkursiga | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud Oleme avatud K-P 10-18

Oktoobris oleme avatud R-P 10.00-18.00

Gruppidele ettetellimisel E-P

Varbuse Teemaja on avatud kuni 1.10 k.a.

04.08.2022

Maanteemuuseum tähistab elupäästva helkuri 30. sünnipäeva konkursiga

Hlekurikampaania

Sel aastal tähistame elupäästva helkuri 30. sünnipäeva ja seoses sellega kuulutab maanteemuuseum välja helkurile pühendatud loomekonkursi “Helkur – liikleja parim sõber“, kuhu muuseum ootab osalema peresid ja koole.

Muuseumisse tuleb saata oma ehedad ja ägedad ideed helkuri kampaania läbiviimiseks. Selleks tuleb joonistada või kujundada arvutis plakat, valmistada videoklipp, kirjutada luuletus või pühendada helkurile laul.

Kuidas aidata kaasa, et pimeda ajal liiklemist turvalisemaks muuta? Kuidas selgitada teistele helkuri vajalikkust ning kutsuda kaasliiklejaid üles helkurit väärtustama ja kandma? Nendele küsimustele otsib muuseum kahe kuu jooksul koos meie kõigiga vastust.

„Helkuri kandmine on kõige lihtsam viis ennast pimeda ajal liigeldes nähtavaks teha,“ tõdeb Eesti Maanteemuuseumi haridustöö kuraator Kerle Kadak. 
„Kas teate, et helkurit või muud enda nähtavaks tegemise vahendit kannab pimeda ajal reeglina 62% ja sageli 20% vähemalt 15-aastastest Eesti elanikest? Täiskasvanutest kannab helkurit 66%. Mitte kunagi ei kanna helkurit aga 7% täiskasvanutest.“

Kadak selgitab, et oma tööle tuleb lisada autori nimi ning kontaktandmed ja toimetada töö muuseumisse hiljemalt 30. septembriks. „Töö tuleb saata aadressile Eesti Maanteemuuseum, Varbuse, Kanepi vald, 63122 Põlvamaa või tuua otse muuseumisse. Failina arvutis valminud tööd saata kerle.kadak@transpordiamet.ee või jagada maanteemuuseumiga Google Drive’is.“
Konkursi peaauhinnaks on 100 €, lisaks veel kinkepiletid Ahhaa Teaduskeskuselt, Jääaja Keskuselt, Lange Motokeskuselt ning maanteemuuseumilt.

Konkursil osaledes tuleb arvestada sellega, et muuseum võib osalejate loomingut koos nimega kasutada meediaväljaannetes, Transpordiameti ja maanteemuuseumi trükistes või kodulehel, Facebookis jm.
Nähtavat liiklemist meile kõigile ja palju õnne helkurikene.
Konkursi võitjad kuulutatakse välja 6. oktoobril toimuval laste liikluskonverentsil.

Lisainfo kerle.kadak@transpordiamet.ee, tel 5330 2641.