Loe ja värvi! | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud Oleme avatud           T-P 10-18

loe ja värvi

Loe ja värvi!

Nooremale koolieale ja lasteaialastele!

Maanteemuuseumi lastekorrusel tegutseb muuseumi salapärane maskott Ajaloom.
Anna talle uus välimus ning värvi Ajaloom seda värvi, millisena ta sulle kõige rohkem meeldib.

Värvimise lehe leiad siit.

 

Täna asub Põlvamaal Varbusel Eesti Maanteemuuseum. Enam kui 100 aastat tagasi oli siin aga hoopis postijaam. Kes postijaamas toimetasid ning kuidas seal elu käis, saad lugeda värvimislehelt. Ja muidugi saad must-valgele postijaamale ilusa ja uue ilme anda kui selle ära värvid.

Värvimise lehe leiad siit.

 

Postijaamas sai tihti toimetamas näha postipoisse, kes elasid eraldi postipoiste elamus. Millise värvi annad Sina postipoisi riietele ja nende elamule?

Värvimise lehe leiad siit.

 

Ammusel ajal, kui autosid veel ei olnud, veeti posti hobuste ja postitõldadega. See tähendas, et tihti tuli ette võtta pikk teekond, mis oli aga hobustele raske. Seepärast oli postijaamas ka sepikoda, kus töötas sepp, kes valmistas hobuseraudu ning rautas hobuseid. Nii pidasid hobuste kabjad pikale teekonnale paremini vastu.

Värvimise lehe leiad siit.

 

Kui hobused postisõidus ei olnud, elasid nad postijaama juures olevas tallis. Hobuste eest hoolitses tallipoiss. Mis sa arvad, kas postijaama hobused olid pruunid, mustad või mõnd muud värvi? Sellel värvimislehel võid hobused värvida kasvõi kirjuks!

Värvimise lehe leiad siit.

 

Kui hobused elasid tallihoones, siis postitõldasid hoiti tõllakuuris. Sinna pandi hoiule ka vankrid, saanid ja reed. Värvimise lehelt saad teada, milleks tõllakuuri veel kasutati. Ning loomulikult saad värvida kõik postijaama sõidukid täpselt selliseks nagu Sinule kõige rohkem meeldib.

Värvimise lehe leiad siit.