Lada lood – poolsajand eesti autokultuuri Lada-teemalistes mälestustes | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud Oleme avatud           T-P 10-18

Lada lood – poolsajand eesti autokultuuri Lada-teemalistes mälestustes

19. aprillil 1970 valmisid esimesed kuus sõiduautot VAZ 2101. Seekordsel mitte enam nii ümmargusel tähtpäeval meenutame Lada juubeli tähistamist Maanteemuuseumis möödunud aastal.

Eesti nõukogudeaegse autokultuuri mõjukaima sõiduauto viiekümnes juubel 2020. aasta suvel möödus muuseumi jaoks üllatavalt menukalt – pea viiskümmend head inimest jagasid meiega oma mälestusi ja fotosid, juulis toimunud Ladade paraadil ja kokkutulekul osales umbes 230 väärikat sõidukit ja üle 2000 pealtvaataja.

Vaatame diginäitusel tagasi Lada ajaloole läbi fotode ja lugude, mida mäletajad meiega jagasid. Kogutud mälestustes avaneb kogu viimase viiekümne aasta autokultuuri lugu alates autoostulubade ja defitsiidi ajast. Taasiseseisvumise perioodist mäletatakse autokaubandust ja esimesi välireise. Sel sajandil on asutud Ladat hindama hobiautona – suguvõsa seisma jäänud masinad on taas korda tehtud.

Muuseum tänab kõiki mälestuste jagajaid, Eesti Ladaklubi, klubi Lada Ride, Vanatehnikaklubi Levatek, Võru Vanatehnikaklubi Vänt ja MTÜd Meeste Garaaž jagatud hetkede ja ühiste mälestuste eest.

(Foto: LADA 50 sünnipäev Eesti Maanteemuuseumis, Kaarel Tigas, fotorobot.ee)