Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Perioodil 26. oktoober - 8. november on maanteemuuseum remonttööde tõttu suletud! Nädalavahetustel (31.10-1.11 ja 7.-8.11) avame külastajatele peamaja ja lastemuuseumi tasuta!

Külgkorvid tulevad külla

Täna on maanteel vurava külgkorviga mootorratta näol tegemist huvipakkuva ja nostalgilise sõiduvahendiga, millele jäädakse enamasti huvi ja üllatusega järele vaatama. Vähem kui pool sajandit tagasi olid aga need “kolmerattalised” meie liikluses veel üsna tavapäraseks nähtuseks.

Mootorrattale kinnitatud külgkorvid võeti kasutusele ja levisid maailmas 20. sajandi algusaastatel. Autode arvu kasv, eriti 1920. aastate Ameerikas ja Euroopas vähendas järgnevalt nõudlust külgkorviga mootorrataste järele. Tsiklid olid populaarsed ja nõutud sõiduvahendid Nõukogude Liidus ja selle satelliitriikides, sest autosid ei jätkunud riikliku plaani alusel majandades kunagi kõigile soovijaile. Kuigi kügkorviga mootorrattaid toodetakse jätkuvalt, on need täna nii meil kui mujal kasutusel peamiselt hobisõidukina. (Foto: Eesti Maanteemuuseum).

Läheneva vanavanemate päevaga eel pakume huvilistele väikest külgkorvide ajaloo fotogaleriid.