Maanteemuuseum avab taas uksed alates 5. maist ning võtab tööle 20 suvesangarit | Maanteemuuseum
Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Muuseumisse tulles ole valmis klienditeenindajale näitama koroonapassi või haiguse läbipõdemist tõendavat dokumenti!
Kanname ise ja palume ka külastajatel kanda siseruumides maski! 

03.05.2021

Maanteemuuseum avab taas uksed alates 5. maist ning võtab tööle 20 suvesangarit

maanteemuuseum avab uksed

Maanteemuuseum avab oma näitusemajad ja vabaõhukeskkonna taas 5. mail. Külastajaid on muuseumis vastu võtmas lisaks põhimeeskonnale ka 20 suvesangarit, sest mullune muuseumi külastajaterekord näitas, et inimeste huvi Eestis ringi rännata on suur.

Maanteemuuseumis  avanevad pärast paarikuist suletud olekut  5. mail masinahall näitusega „Masinate valitsemine“, vana postijaama hoonete kompleks koos näitusega hobuajastust „Head teed“ ja vabaõhukeskkond koos ajaloolise teeruumi ja laste liikluslinnakuga.

Ettevalmistustööd suvehooajaks algasid tegelikust juba mitu kuud varem. Paikneb ju maanteemuuseum Põlvamaal Varbusel kümnel hektaril ning võrreldes talvise perioodiga suureneb ekspositsiooni pind suvel lausa kolmekordseks. See omakorda toob kaasa vajaduse suurendada ka igapäevaselt külastajatega tegelevate teenindajate hulka. Kevadel kandideeris vabadele kohtadele enam kui 40 inimest, kelle seast valis muuseumimeeskond välja 20. Hea on tõdeda, et mitmegi suvesangari „tööstaaž“ ulatub maanteemuuseumis  juba 5 aastani.

„Tegevusvaldkondi, mida muuseumis täita tuleb, on väga erinevaid ning need eeldavad ka tööle valitutelt erinevaid oskusi ja teadmisi,“ ütles muuseumi külastusvaldkonnajuht Liina Nurmine. Üliolulised on soov ja oskus suhelda külalisega, teda kuulata ja suunata. „ Et oleme valdkondlik muuseum, tulevad alati kasuks lisaks ajaloo tundmisele ka teadmised mehaanikast ja füüsikast ning loomulikult liikluseeskirjade tundmine, seda eriti liikluslinnas lastele liiklusharidust jagades,“ tõdes Nurmine.

„Et rõõmus meel, naeratav suu ja hea meeskonnatunne kestaks sügiseni, peamegi äärmiselt oluliseks leida igale tööpostile just kõige paremini sobivamad inimesed. On hea meel, et meiega liitusid nii need, kes on peatselt gümnaasiumit lõpetamas kui ka need, kel juba pensionipõlv käes“  täiendas Nurmine.

Järgime ruumide täituvusele kehtestatud reegleid ning hoolitseme selle eest, et külastaja end meie juures turvaliselt tunneks. Maanteemuuseum on liitunud märgisega SIIN ON TURVALINE kinnitamaks, et meie juures on hoitud nii meie töötaja kui külastaja tervis.

Kohtumiseni maanteemuuseumis alates 5. maist!

 

Rohkem infot:
Kadri Valner
muuseumi juhataja
Kadri.Valner@transpordiamet.ee
+372 528 8104