Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Perioodil oktoober - aprill on maanteemuuseumis avatud masinahall, peamaja ja lastemuuseum!

03.09.2020

Eesti Maanteemuuseumi külastajate arv tegi kõikide aegade rekordi

Hoolimata koroona-aastast tegi Eesti Maanteemuuseumi külastajate arv sel suvel rekordi. Kolme kuuga väisas muuseumit ligi 32 000 inimest, mis on kolmandiku võrra enam kui mullu.

Ehkki Lõuna-Eestis Varbusel asuv Maanteemuuseum oli sarnaselt kõikidele kultuuriasutustele sel kevadel suletud, kasvas pärast taasavamist muuseumit külastanud inimeste arv kolmandiku võrra suuremaks kui varasematel suvedel. 

Juunist augusti lõpuni külastas muuseumit ligi 32 000 inimest, mis on 20 aasta suurim arv.

„On ääretult hea meel, et meid külastas sellel suvel nii suur hulk muuseumisõpru,“ tõdes muuseumijuht Kadri Valner pidades peamisteks põhjusteks nii uuenenud muuseumikeskkonda kui selle suve eripärast hoogustunud siseturismi kasvu.

 „Olukord maailmas pani inimesi leidma võimalusi, kuidas meeldejäävalt oma kodumaal puhata,“  arvas ta. „Kindlasti tõi enam külastajaid meie juurde seegi, et mullu suvel avasime EASi ja Maanteeameti toel uue 1500 m2 ekspositsioonihalli ja  liikluskasvatuskeskuse. Siin saab tutvuda Eesti saja aasta tee-ehituse ja autostumise looga. Kevadel tegi uuenduskuuri läbi muuseumi liikluslinn,“ lisas Valner.

Ka pidas ta ülioluliseks, et vaatamata kevadisele keerulisele olukorrale jätkus töö hooaja ettevalmistamiseks. Ja kui mai keskel tuli luba avada eritingimustel kultuuriasutused, siis oli  muuseum selleks valmis.

„Meil on ligi 11 hektaril 10 hoonet, mis tähendab, et inimesed said juba mai keskpaigas nautida nii muuseumi välialadel asuvat teemasinate väljapanekut kui kõndida mööda ajaloolist teeruumi. Ning  järkjärgult avati ka hooned,“ rääkis Valner.

Muuseumi hooaja alguses koolitati lisaks 20 klienditeenindajat ja seati üles  11 desojaama, mis on kasutusel siiani. Külastajatele pakutakse nii maske kui kindaid ja desinfitseeritakse pidevalt ekspositsiooni pindu ning jälgitakse ruumide osalist täituvust.

„Me tunneme suurt rõõmu eduka suve üle, aga sarnaselt teiste kultuuriasutustega oleme väga ettevaatlikud prognoosima seda, mis lähiaeg toob,“ tõdes Valner.

Kui koroonalevik ei sea piiranguid, siis oodatakse lisaks üksikkülastajatele ka lastegruppe nii erinevatesse haridusprogrammidesse kui õuesõppele, mis aitaks laste arvu hajutada. 12. septembril tähistatakse traditsioonilise vanasõidukite paraadiga vanavanemate päeva, tulemas on erinevad seminarid ja konverentsid ning täieneb uue masinahalli kultuurikalender. 

 

Lisainfo:
Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
+372528 8104
Kadri.Valner@mnt.ee