Maanteemuuseumi konverents "Mitmeilmeline ühistransport" registreerumine on avatud! | Maanteemuuseum

10.03.2022

konverents

Konverents tähistab peagi mööduvat sajandit esimeste bussiliinide käivitamisest Eestis.

KONVERENTS
MITMEILMELINE ÜHISTRANSPORT
Ühistranspordist museaali ja tuleviku liikuvusmudelina

7. aprillil 2022

Eesti Maanteemuuseumis, Põlvamaal, Varbusel

1922. aastal hakkas bussitransport nii Eesti suuremates linnades kui ka linnadevahelistel teedel ja tänavatel järk-järgult inimeste (ühis)liikuvust mõjutama. 20. sajandi algul nähti üldriikliku transpordikorralduse vaates arenevaid bussivedusid eelkõige raudteetranspordi täiendusena. Sajandi teisest poolest alates reisiti Eestis juba rohkem bussi kui rongiga. Nüüdseks on järjest enam päevakorral säästev areng ja liikumine fossiilkütusevaba transporditehnoloogiate suunas. Lisaks kujundavad ühistranspordi senist palet aina rohkem ka avalikud kergliiklusvahendid ja uued sõidujagamisteenused.

Ühine ehk ühiskondlik ehk avalik on alati ka poliitiline. Nii on ühistransport olnud nii meil kui ka mujal poliitiliste debattide osa, millesse sekkuvad kogukonnad, huvirühmad ja spetsialistid. Ühistransport on avalik ruum, kus kohtuvad mitmesugused identiteedid, hoiakud ja eelarvamused. Seetõttu on ühistransport huvipakkuvaks uurimisväljaks eri valdkondade uurijatele ja spetsialistidele.

Ettekanded hõlmavad ühistransporti kui mitmeilmelist uurimisvaldkonda teadlaste ja ekspertide käsitlustes.
Konverentsil tutvustatakse ka äsja Eesti Maanteemuuseumi toimetiste sarjas ilmunud artiklite kogumikku „Mitmeilmeline ühistransport“.

konverents

Üritus on mõeldud kõigile huvilistele ja toimub Eesti Maanteemuuseumis kohapeal ning veebi vahendusel. Osaluseks on vajalik eelregistreerimine.
Registreeru konverentsile: https://bit.ly/EMmKonverents

Rohkem infot: