Accessibility

ОТКРЫТО Ср-Вс 11-18

30.09.2020

Maanteemuuseumi Rehvilugu sügispealinnas!

28. septembril selgusid Narvas Eesti muuseumide selle aasta parimad rändnäitused. Meie suureks rõõmuks pälvis maanteemuuseumi hooajanäitus „Rehvilugu“ seekordsel võistlusel esimese koha! Tegemist on osaga traditsioonilisest muuseumide festivalist, mis toimus sel aastal juba 23. korda.

Rehvilugu jääb Narvas avatuks jaanuari lõpuni. Nii on kõigil, kel pealehakkamist ronida torni 6. korrusele, võimalus hinnata, kas nõustuda žürii üllatusega selle üle, et muidu nii tolmune argiese nagu rehv võib jutustada põnevaid lugusid nii minevikust kui tulevikust.  Rehvi arengu teel on niivõrd palju käänakuid, harusid ja tupikuid, et näitus suudab katta neist vaid mõned üksikud. Pealegi on sel teel kindlasti tulemas veel huvitavaid arenguid ja tehnoloogilisi läbimurdeid. Ratas veereb muudkui edasi, meie temaga koos. 

Narva muuseum avas sel suvel Hermanni linnuses uue püsinäituse, mis juba vääribki ekstra sõitu Narva. Ometi on ainuüksi Narva muuseumi programmis mitmeks päevaks avastamisrõõmu. Näiteks on avatud näitus „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“: autentselt säilinud mööblikombinaadi kunagistes esindussaalides eksponeeritakse Narva kahe hiilgeaja säravamaid hetki koos paberist rootsiaegse linna maketi ning erilahendusena valminud filmiprogrammiga.

Narva muuseumi Kunstigaleriis saab tutvuda suurepärase arhitektuurinäitusega „Narva linnaruum. Daatšast paleeni”, mis väärindab praegust Narva linna ruumi nii külalise kui alalise elaniku jaoks.

Ja seegi pole veel kõik! Promenaad, Kreenholmi ekskursioonid, elamusekskursioonid…

Vaata lähemalt: https://www.narvamuuseum.ee