Tõime esimest korda V-1 teehöövli ilmarahvale näha | Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi blogi

20.10.2021

Tõime esimest korda V-1 teehöövli ilmarahvale näha

maanteemuuseum teehöövel

15. oktoobril tõime Järvamaal toimunud riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlusel ainult üheks päevaks ilmarahvale näha V-1.

Muidugi on tegu alles ehitamisjärgus oleva masinaga, ent oleme rõõmsad. Ja kus siis mujal seda näidata, kui Järvamaal ja teetööliste ees.
Koroona pani me tegevusele muidugi piirangud peale, see valmib ilmselt alles aasta või pooleteise pärast ent masina näeb juba masina moodi välja.
Ja kui kasutada me meeskonnaliikme ja vana „teedehundi“ Raimo Undi sõnu, siis „praegu on parim aega vaadata höövli sisse.

 

Kiire ülevaade V-1 gurmaandele tööde seisust:

Hetkel toimub V-1 osade valmistamine Põltsamaal asuvas Rikitop OÜ-s Silver Maidla vedamisel. V-1 põhisõlmed on jooniste alusel tehtud. Raam on valmis, sillad ja rattad all ning hõlm koos pöörderingi ja tööraamiga masina küljes. Mootor ja käigukasti kinnitus raamile ja ühendus veosillaga on lõpetamata ent kettülekanne tagasillale on valmis. Hüdrosüsteemi osad on valmis, silindrid on kohale monteeritud, jagaja paigaldamata, kuna kabiin on valmimata. 

Põltsamaal jätkub lähiajal nende osade, mille kohta polnud jooniseid, valmistamine ja kokkusobitamine ning Järvamaa KHK õpilased hakkavad valmistama kabiini jooniseid ja kabiini. Loodetavasti jõuab aasta lõpuks teehöövel sellisesse seisu, et Särevere ehk siis Järvamaa kutsehariduskeskuse poisid saavad hakata andma talle lõplikku kuju ehk võtavad masina lahti, värvivad kõik detailid ja panevad masina uuesti kokku.

Ja tähelepanu! Jätkuvalt otsime GAZ-MM laternaid, signaali juhtmestikku ning näidikuid-lüliteid jms pisividinaid, mis viimasena paigaldatakse.

maanteemuuseum teehöövel

Ilma nende Rikitopi meesteta oleks V-1 valmimine ülikeeruline. Tagareas Silver Maidla

 

Lisa kommentaar

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Maanteemuuseum Instagramis