Maanteemuuseumi blogi | Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi blogi

omnibuss

29.03.2021

Kas teadsid, et...

MADE IN ESTONIA – FROMHOLD KANGRO OMNIBUSS

Fromhold Kangro (1881–1932) oli tuntud Tartu ehitusinsener ja ettevõtja. Tema firma poolt on projekteeritud ja ehitatud Tartus, eriti Karlova linnaosas, mitmed majad. Lisaks sellele oli ta nii Tallinna kui Tartu bussiliinide käivitamisel 1922.

Loe edasi
liivapuistur

22.03.2021

Kas teadsid, et...

Seadmeid ja lahendusi Eesti maanteede libedustõrje ajaloost

Saaremaa teedemehe Ilmar Sireli meenutuste kohaselt jäid kuni 1965. aastani talvised avariid enamasti autojuhi enese süüks, kes ei valinud teeoludele vastavat kiirust. Sellest ajast alates hakkasid järjest enam süüdlasteks jääma teedemehed, kui teelõik polnud liivatatud või soola-liivaga paljaks sulatatud.

Loe edasi
jäätee

15.03.2021

Kas teadsid, et...

Jääteede igimuutuv pärand

2021. aastal vallandas Transpordiameti teadaanne, et enam ei ole otstarbekas suursaarte ja mandri vahele jääteid rajada, pahameelelaine meedias. Rahva emotsionaalsest reaktsioonist kumas suurt annust nostalgiat ja samas üpriski pinnapealseid teadmisi jääteede rajamise iseärasustest.

Loe edasi
omnibuss

03.02.2021

Kas teadsid, et...

Kust pärineb nimetus omnibuss?

Kuni II maailmasõja-eelse ajani ja hiljemgi oli eesti keeles omnibussi termin autobuse või autobussi paralleelvormina üldlevinud. Kes meist poleks kuulnud näiteks ütlust – Oleks tädil rattad all, oleks ta omnibuss!

Loe edasi
transpordiamet

07.01.2021

Kas teadsid, et...

Mitme nimega teehoidja

Kui 1. jaanuaril 2021 alustanud Transpordiamet koondab töid teedega nii õhus, maal kui vees, siis pole see päris esmakordne, kui eri transpordiliikide töökorraldus toimub ühes organisatsioonis.

Loe edasi

Maanteemuuseum Instagramis