Aadu Lassi pärand | Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi blogi

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass, koroonaviiruse läbipõdemise tõend või  kehtiv negatiivse PCR-testi tõend.

 

19.11.2020

Aadu Lassi pärand

vana foto

Sellel 1990. aastate algul tehtud fotole on jäädvustatud üks Eesti sillaajaloo pärle – Kasari sild. See 1904. aastal valminud üle 300 meetri pikk Eesti esimene raudbetoonist avaehitusega sild oli tol hetkel Euroopa pikimaid betoonsildu. 1990. aastal valmis Risti–Virtsu maanteel üle Kasari jõe uus sild ja vana jäi avatuks kergliiklusele ning konserveeriti muinsusväärtusliku objektina.

Foto keskmes on insener Aadu Lass (1928–2001), kes oli üle kolme kümnendi Maanteede Valitsuse/Teede Remondi- ja Ehitustrusti peainsener. Aadu Lass tegeles järjekindlalt ka Eesti teede- ja sillapärandi materjalide kogumisega, mis hiljem said osaks tema poolt asutatud maanteemuuseumi kogust. Fotol jagab ta oma teadmisi Kasari sillast noortele kolleegidele.

Maanteeamet ja Eesti Asfaldiliit annavad alates 2018. aastast välja Aadu Lassi nimelisi teedeinseneri auhindu. Selle aasta lõpul antakse Aadusid välja juba kolmandat aastat.

Foto: Eesti Maanteemuuseum

Maanteemuuseum Instagramis