Näituse “MITTE silmist, MITTE meelest” publikuprogrammid maanteemuuseumis | Maanteemuuseum
Accessibility

OPEN  Fri-Sun 10-18

The museum is closed on March 29

28.07.2020

Näituse “MITTE silmist, MITTE meelest” publikuprogrammid maanteemuuseumis

Projekt WasteArt kutsub osa saama rahvusvahelise kaasaegse kunsti näituse “MITTE silmist, MITTE meelest” publikuprogrammist. Rändnäituse viiendas peatuspaigas Eesti Maanteemuuseumis, Varbusel, toimuvad 1. ja 22. augustil töötoad ja ekskursioonid. Näitus, mille keskmes on liigtarbimise tagajärjed, kutsub üles vaatama prügile kui meie tuleviku ressursile.

1. ja 22. augustil  kell 12- 16 on huvilistel võimalik osaleda näitusega seotud töötubades ja ekskursioonidel. 1. augustil seab end näitusel sisse Paranduskelder, kes taaskasutuspõhimõtteid silmas pidades õpetab valmistama klaaspudelist lampi. Paranduskelder on kogukondlik töökoda, suunatud parandamisele, isetegemisele ja taaskasutusele.  22. augustil veavad töötuba Varvara & Mar, kelle näpunäidete abil saavad soovijad punuda lõngajääkidest ja ehtejuppidest käevõrusid. Põhiliselt elektroonset kunsti viljeleva duo looming on väljas ka rändnäitusel.  Mõlemal päeval toimuvad näitusel giidituurid,  kus üks näituse kuraatoritest- Indrek Grigor, avab värvikalt näitusel olevate tööde tagamaid.

Näituse „MITTE silmist, MITTE meelest“ külastamine, töötoad ja ekskursioonid on tasuta. Näitust saab vaadata Eesti Maanteemuuseumi lahtiolekuaegadel teisipäevast pühapäevani k 11 - 19.

Näituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu asjaolule, et prügi ei kao Maalt kuhugi, selle asemel näeme prügi hulga ülikiiret juurdekasvu. Olukorra kontrolli alla saamiseks peame jõudma arusaamisele, et prügi ei ole midagi, mille saame silma alt ära sokutada, prügi on inimkultuuri osa. (Prügi)kultuur on süsteemne, hõlmates erinevaid tasandeid: üksikisikut, organisatsioone, tootjaid, valitsust, riiki.

Seitsmeteistkümnel rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikul üheksast riigist, paluti luua teosed, mis vaagiksid prügiprobleemi erinevaid tahke ja kasutaksid jäätmejaamast “Daibe” ning kohalikelt kogukondadelt pärinevaid materjale. Tulemus on sama mitmenäoline kui autorkond. Teemad, millel teosed sõna võtavad, ulatuvad viimsepäeva nägemustest, kodanikuallumatuse ning metafüüsiliste mõtisklusteni, kuid ka dokumentaalsete kaadrite ning praktilise lahenduste otsimiseni.

Lisainfo:
Evelyn Grzinich
MoKS kaasorganisaator
moks@moks.ee
+372 5 138 599