Eesti teerajajaid | Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi blogi

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass, koroonaviiruse läbipõdemise tõend või  kehtiv negatiivse PCR-testi tõend.

 

24.12.2020

Eesti teerajajaid

vana foto

Sellel 1958. aastal Tallinnas konstrueeritud kivipurustaja katsetusel on jäädvustatud fotole kaks meie maanteede ehituse olulist pioneeri. Ees paremal on Aadu Lass (1928–2001), kes oli 1956–1989 Maanteede Valitsuse ning Teede Remondi- ja Ehitustrusti peainsenerina meie teedevaldkonna tehniliseks juhiks üle kolme kümnendi. Ta oli ka maanteemuuseumi loomise idee algatajaks ja eestvedajaks. Tema mälestuse jäädvustamiseks ja järeltulijate inspireerimiseks annavad Maanteeamet ja Eesti Asfaldiliit alates 2018. aastast välja Aadu Lassi nimelisi inseneeria auhindu.

Lassist vasakul märkmeplokiga seisev mees on hilisem Maanteede Valitsuse peamehaanik Lembit Kurgvel (1928–1988). Tema oli maanteede süsteemis aktiivne ja tunnustatud ratsionaliseerija ning teede tehnika ja masinate innovatsiooni ja arenduse eestvedaja.

Foto: Eesti Maanteemuuseum

Hooaja lõpul valminud maanteemuuseumi uus trükis “Eesti teerajajad. Meistreid ja masinaid teedeajaloos” on saadaval muuseumipoes ja Apollo raamatuärides.

Maanteemuuseum Instagramis