maanteemuuseum.ee
Accessibility

ОТКРЫТО Ср-Вс 11-18

Maanteemuuseum blog

Viiruse leviku tõkestamiseks on muuseum suletud kuni 28. märtsini!

24.12.2020

Eesti teerajajaid

vana foto

Sellel 1958. aastal Tallinnas konstrueeritud kivipurustaja katsetusel on jäädvustatud fotole kaks meie maanteede ehituse olulist pioneeri. Ees paremal on Aadu Lass (1928–2001), kes oli 1956–1989 Maanteede Valitsuse ning Teede Remondi- ja Ehitustrusti peainsenerina meie teedevaldkonna tehniliseks juhiks üle kolme kümnendi. Ta oli ka maanteemuuseumi loomise idee algatajaks ja eestvedajaks. Tema mälestuse jäädvustamiseks ja järeltulijate inspireerimiseks annavad Maanteeamet ja Eesti Asfaldiliit alates 2018. aastast välja Aadu Lassi nimelisi inseneeria auhindu.

Lassist vasakul märkmeplokiga seisev mees on hilisem Maanteede Valitsuse peamehaanik Lembit Kurgvel (1928–1988). Tema oli maanteede süsteemis aktiivne ja tunnustatud ratsionaliseerija ning teede tehnika ja masinate innovatsiooni ja arenduse eestvedaja.

Foto: Eesti Maanteemuuseum

Hooaja lõpul valminud maanteemuuseumi uus trükis “Eesti teerajajad. Meistreid ja masinaid teedeajaloos” on saadaval muuseumipoes ja Apollo raamatuärides.

Add new comment

CAPTCHA
Этот вопрос задается для того, чтобы выяснить, являетесь ли Вы человеком или представляете из себя автоматическую спам-рассылку.

Maanteemuuseum Instagramis