Ajaloolise Kärevere silla remonttööd on lõppenud | Maanteemuuseum
Accessibility

Oleme avatud

Esam atvērti Esam atvērti Pk-Sv 10 – 18

17.10.2024

Ajaloolise Kärevere silla remonttööd on lõppenud

Käesoleva aasta kevadel alanud remonttööd Transpordiameti ajalooväärtusega sildade säilitamise nimekirjas oleval Kärevere vanal, ametliku nimega Kärevere I sillal on lõppenud. Pärast renoveerimist jääb sild jalakäijate kasutusse.

„Tööde eesmärk oli säilitada silla ajaloolist väljanägemist, pikendada selle eluiga ja tagada jalakäijate ohutu liikumine üle silla,“ ütles Transpordiameti teehoiuteenistuse lõuna osakonna ehituse üksuse juhataja Toomas Tõnurist.

Enne remonttöid oli sild liiklusele halva seisukorra tõttu suletud – sild oli varisemisohtlik, sillapiirded puudulikud ning see oli ohtlik silla all liikuvatele paatidele, kuna sillalt kukkus betoonitükke.

Kärevere I silla remondi käigus teostati silla betoonkonstruktsioonide parandustöid, käigutee lammutamine ja asendamine servaprussiga, ajaloolise sillapiirde paigaldamine, koonusekindlustuse taastamine ning nõlvade puhastamine võsast. Samuti paigaldati uus kate ja istepingid. Maanteemuuseumi teaduri Andres Seene koostatud infotahvlitel saab tutvuda Kärevere I silla ajalooga.

Tõnuristi sõnul käib Kärevere I silla ümbruses aktiivne inimtegevus: seal asuvad paatide vettelaskmise kohad ja piirkond on aktiivselt kasutatav kalastajate poolt. „Tulevikus ühendatakse jalakäijate sild jalgteede võrgustikuga, mis on sellesse piirkonda planeeritud nii Kärevere möödasõidu projektiga kui Tartu linna kavandatud paadisadama ja Leetsi kinnistule planeeritud äritegevusega. Samuti on Transpordiamet koostamas Kärevere möödasõidu projekti, kus on ette nähtud ka jalgteed antud piirkonnas.“ 

Kärevere I sild ehitati 1956. aastal. Silla pikkus on 82,9 meetrit. Tegemist on 5-avalise Gerber talaga raudbetoonist sillaga, mis ületab Emajõge. Eestis on selliseid konstruktsioone üsna vähe – sarnaste näidetena võib välja tuua Luunja ja Omedu sillad. 

Ehitustöid Kärevere I sillal teostas GRK Eesti AS ning tööd läksid maksma 628 655 eurot, millele lisandus käibemaks.