Jõulukingid maanteemuuseumist! | Maanteemuuseum

Oleme avatud Esam atvērti Pk-Sv 10 – 18

Jõulukingid maanteemuuseumist!

Jõulud pole enam mägede taga ning väärt jõulukingi vihje kulub ikka marjaks ära!

Koos muuseumikülastusega ka head kingid jõuluvana kingikotti!

Siin on valik kingiideid, mida maanteemuuseumi poest hankida:

Hooaja lõpul valminud maanteemuuseumi uues trükises “Eesti teerajajad. raamat

Meistreid ja masinaid teedeajaloos” tõstetakse esile teemasinaid, seadmeid ja mehhanisme, mis on Eesti teedeajaloo kontekstis ainulaadsemad ja mille sündi on kohalikud meistrid enam panustanud. Viimase sajandi jooksul Eesti teedel toimunud muutustele on oma loova mõtte, töö ja otsingutega kaasa aidanud paljud inimesed. Raamatu eesmärgiks on teadvustada ja väärtustada nende teerajajate rolli ja pärandit meie teede loos. Lisaks iganädalasele vanale fotole leiab huviline raamatu kaante vahelt veel üle 150 foto meie teerajajaist, millest enamik pärineb muuseumi kogust.

Maanteemuuseumi perepilet kinkepiletina.perepilet

Nostalgilised meenutused täiskasvanutele ja ehedad elamused lastele! Ja seda kõike siitsamast Lõuna-Eesti kurviliste teede ja kauni looduse keskelt. Pea kümnel hektaril asuva muuseumi kogudesse kuulub enam kui 43 000 museaali, sh ka Ida-Euroopa suurim teehöövlite kollektsioon.

Perepilet tagab sissepääsu 2 täiskasvanule ja nende alla 18-aastastele lastele.

Maanteemuuseumil ilmus algklasside õpilastele suunatud, lihtsas keeles ja rohkete piltidega raamatuke „Väike ajarändur“.

raamat ajarändurTeejuhiks raamatus on muuseumi maskott Ajaloom, kelle abil avaneb teede kujunemise lugu, saab teada, kes ja kuidas on teedel liigelnud ja millised masinad on vajalikud teede ehitamisel. Vastused leiab ka paljudele teistele küsimustele.
Toredat ajaviidet pakub raamatu lõpuosas Ajalooma nupupeatus
NB! Raamat on sobilik lugemisvara ka täiskasvanutele!

Raamatut saab osta muuseumipoest kohapealt.