Antigeeni testi võimalus maanteemuuseumis! | Maanteemuuseum
Accessibility

Oleme avatud T-Sv 11 – 18

Maanteemuuseumi välialad on avatud kuni 3. oktoobrini!

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass, koroonaviiruse läbipõdemise tõend või  kehtiv negatiivse PCR-testi tõend. Kohapeal on võimalus teha ka kiirtesti!

24.08.2021

Antigeeni testi võimalus maanteemuuseumis!

Alates 24. augustist on maanteemuuseumis kõigil täiskasvanuil külastajail, kellel ei ole esitada vaktsineerimispassi, negatiivset PCR-testi tulemust või läbipõdemist tõendavat dokumenti, võimalus soetada ja kohapeal teha antigeeni kiirtesti. Kiirtesti tegemise sooviga palume pöörduda peamaja infokioskisse, kust on võimalik soetada nii ninaneelust kui süljest võetavaid kiirteste.

Proovi võtmiseks on maja ees eraldi telk, kus pinnad pärast iga testi tegemist puhastatakse ja desinfitseeritakse. Kõigil testi tegijail tuleb desinfitseerida enne ja pärast testi tegemist käed, milleks on telgis olemas desovahend.

Oluline on teada, et antigeeni kiirtest tuvastab viirust ainult siis, kui viiruse kogus organismis on väga kõrge, mis tavaliselt on kuni 4-5 päeva pärast sümptomite tekkimist. Inimene võib olla nakkusohtlik juba enne sümptomite teket ja veel mitu nädalat pärast sümptomite tekkimist, aga antigeeni test seda tuvastada ei suuda.