Hooajanäitused | Maanteemuuseum
Accessibility

Oleme avatud O-Sv 10 – 18

näitus

Hooajanäitused

Liiklusõnnetuste uurimiskomisjon 20!

"Punane sekund"

Kuraator: Annika Kupits

Kaastöö: LÕUKi liikmed ja Villu Vane

Meeskond: Mai Lükk, Joel Arras, Markus Himma, Siiri Toomik, Mihkel Lillemägi, Kadri Valner.

Teostajad: Sander Sonts ja Disander OÜ, Anti Veermaa ja Dada AD OÜ, Märt Potter ja OÜ Salibar

25 aastat tagasi ei olnud Eestis moes kinnitada turvavööd. Kõlab ju ajuvabalt? Aga just selle moe tõttu jäi igal aastal nii ajust kui elust ilma palju neid, kes muidu vaid paari kriimustusega liiklusõnnetusest oleks pääsenud. Täna kinnitab turvavöö 98% liiklejatest. Ülejäänud kahe protsendi esindajatega kohtuvad pahatihti liiklusõnnetuste uurimiskomisjoni liikmed...
 

näitus

Eesti liiklusennetuse hallid kardinalid ehk raskete liiklusõnnetuste uurimiskomisjoni „detektiivid“ on koos politsei ja päästjatega alati sündmuskohal. Nende asi ei ole otsustada, kes oli süüdi, vaid täpselt välja uurida, mis asjaolud ja pisidetailid õnnetuseni viisid. Nii saadakse jälile kitsaskohtadele liikluskorralduses või ühiskonnas laiemalt ja tehakse ettepanek midagi muuta või parandada või rakendada vastavasse ametkonda. Komisjoni tegevuse 20 aasta jooksul on olukord Eesti teedel teinud tiigrihüppe paremuse suunas. Ka on liiklejad teadlikumad ja ühiskonnas valitsev meelsus muutunud.

Inimene on ekslik, aga iga elu on arvel ning iga liiklussurm ennetatav. Kuidas, seda teavad raskete liiklusõnnetuste uurimiskomisjoni liikmed. Neile ja nende tööle on pühendatud maanteemuuseumi hooajanäitus „Punane sekund“, mis on avatud juunist.