Tee on keelmata igaühele | Maanteemuuseum
Accessibility

Oleme avatud T-Sv 11 – 18

Palun esita muuseumisse tulles enne pileti ostmist koroonapass, koroonaviiruse läbipõdemise tõend või  kehtiv negatiivse PCR-testi tõend.

 

Tee on keelmata igaühele

Muuseumitund ajaloohuvilistele, kus uurime teede arenguloo kaudu eestlaste eluolu eri ajastutel.

Sihtgrupp: koolieelikud, põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekooli õpilased

Kestus: 60–90 min

Varbuse postijaama näitusel õpime tundma Eestimaa teid ja paigutame need ajajoonele. Uurime, milliseid kaupu veeti lodjaga ning kuidas saadi reisil olles üle jõe. Vaatame filmi tee-ehituse ajaloost ning saame selgeks, mis vahe on verstal, miilil ja kilomeetril. Õpime mänguga „Postitõllaga ümber Eesti“ tundma Eestimaa ajaloolist postijaamade võrgustikku. Uurime hobuajastu häid ja halbu külgi ning saame teada, kuidas ja kuhu eestlane reisis.

Maanteemuuseumi haridusprogrammid lähtuvad põhikooli ja gümnaasiumi riiklikust õppekavast. Ajalooprogrammide aluseks on ajaloo ainekava ning need aidavad kaasa ainekava õppeeesmärkide saavutamisele. Programmid toetavad peamiselt läbivat teemat „Kultuuriline identiteet”.

Hinnad:

Muuseumi haridusprogrammide hind eelkooliealistele on 4 € ja õpilasele 6 €. Haridusprogrammi hind sisaldab ka muuseumipiletit. Lastegruppi saatev õpetaja pääseb programmi tasuta.

Lisainfo:
Neidi Ulst
Giid-pedagoog
Tel: 511 7440
E-post: neidi.ulst@transpordiamet.ee

Kerle Kadak
Haridustöö kuraator
Tel: 5330 2641
E-post: kerle.kadak@transpordiamet.ee