Vaegnägijatele

Oleme avatud K-P 11-18

Perioodil oktoober - aprill on maanteemuuseumis avatud masinahall, peamaja ja lastemuuseum!

lastemuuseum, postijaama töötuba

Lastemuuseumi programmid

Ajaloom Postiteel

Sihtgrupp: lapsed alates 5. eluaastast, põhikooli I kooliaste
Kestus: 45–60 min

Programmi eesmärk on õpetada lapsi kella tundma ning parandada nende ajatunnetust.

Aja mõõtmine ja kulg. Aeg on üks imelik asi, mis kuidagi paigal ei taha püsida. Kord saab ta kiiresti otsa ja vahel on teda liiga palju. Teeme siiski katset ajaga sõbraks saada. Läheme Ajaloomale külla ja vaatleme erinevaid kellasid. Uurime, kuidas töötab päikesekell. Võrdleme kellaaja määramist ning argitoimetuste päevakava vanasti ja tänapäeval. Õpime ajaga seotud mõisteid ja väljendeid. Mängime kellatundmist õpetavaid mänge. Teeme ise nukuteatrit. 

kellastend

Postipoiss

Sihtgrupp: 1.–6. klassi õpilased
Kestus: 60–80 min

Muuseumitund annab ülevaate reisimisest ning posti liikumisest Eestimaal 19. sajandi keskpaigas.

Lapsed saavad teada, miks ja kuidas reisiti hobuajastul ning võrdlevad seda tänapäevase reisimisega. Toimub postindust ja postiveo ajalugu tutvustav ringkäik püsiekspositsioonis kostümeeritud saatja seltsis.

Varbuse hobupostijaama kompleksiga tutvudes saab selgemaks siinne elukorraldus, postijaama töötajad ja nende tööülesanded, ning õpitakse tundma erinevaid hobusõidukeid.

Programmi käigus avatakse lastekirjandusest tuttavate tegelaste ning eri ajastutest pärit reisijate kohvrid ja püütakse ära arvata, kes on kohvri omanikud. Samuti mängitakse reisimise ja postijaama eluga seotud lustakaid mänge, fotograaf teeb pildikastiga meeleolukaid pilte. Koolilapsed saavad kirjutada ja lakiga pitseerida posti panemiseks kirja sõbrale.

Postijaamast teeleasumiseks saavad kõik osalejad kaasa hanesule abil täidetud teekonnapassi.

postijaama ülema laud