Uudised

Loomekonkurss „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“

Maanteemuuseumi koduks on ajaloolise Tartu-Võru postitee ääres asuv vana ja väärikas Varbuse postijaamakompleks koos vabaõhu näitusekeskkonnaga, kus muidu kõigi jaoks nii tavalised teed jutustavad põnevat lugu liikumisest, liiklemisest ja teede rajamisest. Varbuse postijaama peahoone teiselt korruselt leiab vahva ja hubase lastemuuseumi, kus lapsed saavad mängida, raamatut lugeda, nuputada ning tutvuda postijaama ajaloo ja eluoluga. Lastemuuseumis elab selline tore tegelane nagu Ajaloom. Aga kuna aeg on teadupärast nähtamatu elukas, siis ei tea keegi täpselt, milline ta välja näeb, kas pikk või lühike, karvane või sile, sabaga või sabata, rõõmsa- või kurvameelne. Igatahes ei ole ka muuseum oma Ajalooma kordagi näinud ega oska seetõttu tema välimust ette kujutada. Et Ajaloom endale näo saaks, loodabki maanteemuuseum nüüd kõikide laste ja lapsemeelsete abile.

Kujunda maanteemuuseumile Ajaloom ning pane talle nimi. Töö võid teha arvutis, joonistada paberile või meisterdada hoopiski mõnest muust materjalist. Kõige uhkemast ja ajaloomalikumast ajaloomast saab lastemuuseumi maskott ning ta hakkab muuseumis ka päriselt tegutsema.

Konkursil osalemise tingimused

Konkursile ootame töid järgmistes vanusegruppides:

 • lasteaia vanem vanuserühm
 • 1.–3. klass
 • 4.–6. klass
 • 7.–9. klass
 • 10.–12. klass
 • täiskasvanud

Tööga peab kindlasti kaasas olema:

 • autori nimi
 • lastel lasteaed või kool ja klass
 • juhendaja nimi
 • kontakt (e-posti aadress või telefon)
 • Ajalooma nimi

Tööd palume tuua muuseumisse või saata aadressil Eesti Maanteemuuseum, Varbuse, Kanepi vald, 63122 Põlvamaa. Failina arvutis valminud tööd võib esitada elektrooniliselt e-posti aadressil kerle.kadak@mnt.ee.

TÖÖDE ESITAMISE TÄHTAEG ON 24. NOVEMBER 2017!

 

Tööde hindamine ja auhinnad

Konkursile esitatud tööde puhul hinnatakse nende fantaasiarikkust, originaalsust, kunstilist ja tehnilist teostust ning sobivust maanteemuuseumi temaatikaga.

Žürii, mille koosseisu kuuluvad maanteemuuseumi töötajad, kunsti- ja käsitööõpetajad, valib välja ühe võidutöö, mille järgi teostatakse maanteemuuseumi lastemuuseumi maskott Ajaloom. Töö autor saab preemiaks uhke ajamõõtja. Iga vanusegrupi 3 paremale jagatakse eriauhindu ja nende loomingust seatakse üles näitus. Juhul, kui žürii saabunud tööde seast sobivat võidutööd ei leia, jääb peaauhind välja andmata. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 4. detsembril.

 

Korraldaja õigused

Konkursil osaleja nõustub töö edaspidise kasutamise ja avalikustamisega seotud õiguste loovutamisega Eesti Maanteemuuseumile. Korraldajad jätavad endale õiguse kõiki laekunud töid avaldada koos autori nimega meediaväljaannetes, Maanteeameti ja maanteemuuseumi trükistes, interneti koduleheküljel ja avalikel üritustel. Konkursile laekunud töid ei tagastata.

Konkursi lisainfo: kerle.kadak@mnt.ee, tel 5330 2641.

T-P 11-19

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"