Uudised

Vanavanematepäev toob maanteemuuseumisse 90-ndatel soetatud autode paraadi

Laupäeval, 9. septembril toimub Eesti Maanteemuuseumis traditsiooniline vanavanematepäev, mis sel korral toob muuseumisse 1990-ndatel soetatud autode paraadi. Päeva teeb eriliseks asjaolu, et sulgetakse ekspositsioonihalli uksed, sest pooleteise aasta pärast kerkib selle asemele kolmandiku võrra suurem näitusekeskus.

Vanavanematepäev saab alguse kell 13 masinate paraadiga, mida ilmestavad sõidukid vanatehnikaklubidest Levatek ja Vänt. Osalema on oodatud ka kõik teised huvilised, kel kodus töökorras 90-ndatel soetatud auto. Valik osutus just nende masinate kasuks, kuna uues loodavas näitusekeskuses on üks osa pühendatud autostumisele ja esimestele lääne masinatele, mis Eestisse saabusid.  

„Päev on muuseumi jaoks eriline, sest sulgeme ühe 1000 m² ekspositsioonihalli uksed, kus seni olid eksponeeritud meie tee-ehitusmasinad. Lööme uuel nädalal kopa maasse, et alustada laiendustöödega. Uude keskusesse tuleb autoajastu näitus koos liikluskasvatuse ja liikluskeskkonna väljapanekuga. Tänaseks oleme sadu tonne masinad viinud uude abihalli ja parklasse ning loonud senisesse inventarihalli poole suurema näitusepinna, et ka ehituse ajal oleksid enamik masinatest külalistele välja pandud,“ sõnas muuseumi juhataja Kadri Valner. Uus 1500 m² suurune näitusekeskus valmib EAS-i toel. 

Lustimist on sel päeval muudki: lastele sildade ehitamise õpituba koostöös SPARK Makerlab’iga, melomaanidele autoteemaline laulude viktoriin ja palju muud.  

Sissepääs muuseumipiletiga, paraadil osalejatele tasuta! 

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"