Uudised

Vabariigi aastapäeval saab maanteemuuseumis näha Eesti esimest tudengivormelit

24. veebruaril, Eesti Vabariigi aastapäeval ootab Eesti Maanteemuuseum külla tutvuma Eesti esimese tudengivormeliga FEST08.

Kuni kevadeni on maanteemuuseumi külastajatel võimalik masinahallis uudistada Eesti tudengite valmistatud esimest vormelit FEST08. Sõiduk on valminud Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaste koostöös. 2008. aastal saavutas masin Tallinna tudengivormeli-võistkonna esimesel rahvusvahelisel võistlusel Inglismaal kõrge 13. koha 72 osaleja seas ja parima uustulnuka karika.

Tehnikaerialade tudengitele suunatud tootearendusvõistluse Formula Student sisuks on väikeste, üheistmeliste vormelite projekteerimise, ehitamise ning tehniliste lahenduste esitlemine. Võistluste teoreetilises osas hinnatakse lisaks konstruktsioonile ka projekti turundusplaani ja kuluefektiivsust. Praktilises osas võrreldakse masinate kiirendust ja kurvisuutlikkust ning võetakse mõõtu sprindis ja kestvussõidus.

Tallinna tudengivormeli-meeskonna koosseis uueneb igal õppeaastal. Hooajal 2016/2017 valmib juba kümnes vormelauto. Võistlustulle astutakse ametlikel Formula Student või Formula SAE rahvusvahelistel võistlustel.

Maanteemuuseum on 24. veebruaril avatud kella 11st 16ni ning seoses laste ja noorte kultuuriaastaga on sel päeval alla 18-aastastele muuseumikülastus tasuta.

Kohtumiseni Eesti Maanteemuuseumis!

Lisa:
Karl Saks
Eesti Maanteemuuseumi arendusjuht
Tel 5393 1288
karl.saks@mnt.ee

Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
Tel 528 8104

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"