Tule reedel [eel]arvamusfestivalile heade mõtete, naksakate laste ja oma kruusiga

14. juulil kell 12 Eesti Maanteemuseumis algav II Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival “Maa perrä ilm” on seadnud tugeva rõhuasetuse keskkonnasäästlikkusele, sellest on kantud ka paljude paneelide teemad.

“Lisaks arvamustele, eelarvamustele ja terastele küsimustele palutakse külalistel võimalusel kaasa võtta ka isiklik teekruus - nii vähendatakse ühekordsete nõude kasutamise vajadust ja hoitakse rohelist jalajälge,” rõhutas ettevõtmise peakorraldaja Ott Rätsep. Tee ja veega maanteemuuseumis ei koonerdata. Teemaalade kõrvalt leiab külaline kohalikul traditsioonil ja toorainel põhinevaid vahepalasid pakkuvad pop-up kohvikud.

Kindlasti oodatakse [eel]arvamusfestivalile kaasa mõtlema terveid peresid. Esmakordselt toimub arvamusfestivalil ka laste arutelupaneel. Väikeste filosoofide vestlusring keerleb teemadel “Aeg” ja “Vaikus”. Vestlust kuni 10aastaste laste paneelis juhib Evelyn Vahi, külalisena lööb kaasa menusaatest “Väikesed hiiglased” tuttav Ingmar.

Kogu siinne lasteala on loodud pere pisimatele põhiprogrammiga paralleelseks ja eakohaseks ajaviiteks. Lastealal saab meisterdada ja mängida, joonistada ja teatrit vaadata, liiklustarkust omandada või mänguväljakul toimetada. Avatud on laste mahekohvik, kus maksevahenditeks on naeratus ja aitäh.

Arvamusfestivalile saab tulla nii jalgsi kui autoga, aga ka rongiga Põlvasse või Taevaskotta. Esmakordselt toimub eelarvamusfestivali rattamatk. “Postitii tsõõri” nime kandev ettevõtmine ongi sel reedel suunatud neile isemõtlejatele, kes soovivad tulla Tartu või Tallinna suunalt rongiga. Rattatrass kulgeb marsruudil Taevaskoja – Eesti Maanteemuuseum – Põlva (kokku ca 35 kilomeetrit), see läbitakse koos giidiga kahes osas: hommikul esimene ja õhtul teine pool. Kokku on matkale oodatud kuni 20 jalgratturit ja valikus on ka tõukerattad. Vajalik eelregistreerimine!

“Postitii Tsõõri” rattaid saab eelarvamusfestivalil rentida ka terve päeva jooksul, et teha lühemaid või pikemaid väljasõite mööda Postiteed.

Lisaks rattamatkale saab Postieel tutvuda mitmete vahvate kohalike ettevõtmistega, mille tunneb ära trassil paikneva sinise a-tähe järgi. Alle-Saija Teatritalu pakub võimalust osa saada päevasest proovist ja ettevalmistusest õhtuseks etenduseks. Metsa talu unikaalset rododendronite parki tutvustvab selle rajaja, loodusemees  Urmas Roht. Külla kutsub Põlva Talurahvamuuseum, kodurestoran on avatud Kopli taluköögis. Omapäi Viia-Jaani labürintides uidates on võimalik ammutada kosmilist energiat ja Pizza Olives saada maitsev kõhutäis. Ihamaru Meemaja galeriis on eksponeeritud Martin Kiisi tikitud pildid, samas on ka lühike meetaimede õpperada ja võimalus piiluda sisse mesitarudesse.

14. juuli keskpäeval algav II Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival kutsub kaasa mõtlema tosinal teemal. Kogu täiendava info leiad Facebooki lehelt või Arvamusfestivali kodulehelt.

Kagu-Eesti II [eel]arvamusfestivali toimumist aitavad mitmekümnel vabatahtlikul ellu viia ja toetavad Eesti Maanteemuuseum ja Maanteeamet, MTÜ Postitee, Paide Arvamusfestival,  Europe Directi Põlva- ja Võrumaa teabekeskused, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Punane Rist, Võru Instituut, Põlva ja Võru maavalitsused ja MTÜ Võru Folkloorifestival.

Ott Rätsep
 Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival eestvedaja
 Tel: 5648 4440
 E-post: kagueesti@arvamusfestival.ee