Suveteater toob maanteemuuseumi õuele pikantse farsi

Alates 14. juulist on Eesti Maanteemuuseumi sisehoov taas suveteatri päralt - mõnusat meelelahtust tõotab pakkuda Peeter Volkonski lavastajakäe all valminud Erki Aule pikantne farss lauludega "Astuge sisse!"

Küllap on kõik meist sattunud valel ajal valesse kohta. Mis juhtub aga siis, kui aeg on õige, kuid koht vale? Või on koht õige, kuid vale on aeg? Või kui sina oled küll õigel ajal õiges kohas, aga need, kes juurde tulevad, satuvad valel ajal valesse kohta?

Lugu põhineb tõsielusündmustel, kus Soomes ehitajana töötav mees läks korterisse tegema remonti ning hakkas kiiresti kõiki oma kaaslasi ära saatma, sest ta oli tellinud sinna lõbutüdruku. Sellest loost tekkis Erki Aulel idee kirjutada näidend „Astuge edasi!“, mille ta saatis ka näidendivõistlusele 2015, kus tükk žürii poolt ära märgiti.

Lutsu teatri üks alustalasid Jaan Villem Sibul sai õiguse see näidend lavale tuua ja kutsus lavastajaks Peeter Volkonski. Vanameister, kes on tuntud oma hea ja täpse lavastajakäekirja poolest, järgis näidendi žanri – farss. Tulemus on sujuv, loogiline, naljakas, sisutihe ja žanrikohane etendus. Kuigi sisu on pikantne, pole etenduses labasusi ja mitmetimõistetavust. Etendus tugineb situatsioonikoomikale ja osatäitjate meisterlikele sooritustele. Publikut tabab mitmes episoodis äratundmisrõõm, kuna on tunda paralleele meie igapäevaeluga.

Mängivad Reimo Sagor, Andres Lepik, Kati Ong, Andres Keil, Rasmus Kull, Eva Püssa, Ülle Sillamäe. Kunstnikutöö on teinud Silver Vahtre.

Piletid hinnaga 13 € on saadaval Piletilevis ja kohapeal. Gruppidele 10+ inimest sooduspilet 11 €. Suveteatrist saab sel suvel maanteemuuseumis osa 14., 15., 16., 17., 20., 21., 23. ja 24. juulil.

Etendused algavad kell 19, kestavad 2 tundi ning etendusel on üks vaheaeg. Soovitatav vanusele alates 14. eluaastast.

"Simply go there - and play"