Suvehooaeg toob muuseumisse kaks vabaõhulavastust

Tänavune suvehooaeg toob maanteemuuseumisse kaks suvelavastust.

Juulikuus etendub teatri Must Kast tempokas koguperelavastus "Mowgli".

Lavastaja: Birgit Landberg
Koreograaf: Jaanika Tammaru
Kunstnik: Maret Tamme
Valguskunstnik: Emil Kallas
Grimmikunstnik: Margit Lepla

Laval: Kaarel Targo, Kristjan Lüüs, Jaanika Tammaru, Märt Koik, Karl Edgar Tammi, Laura Niils jt

Eemal linnakärast, looduse keskel, kostub puude naksumise, lehekahina, suviste tuuleiilide ning vihmahoogude metsamuusika. Ees ootab suvesume seiklus koos džunglipoiss Mowgliga, kes vaatamata sellele, et ta on väike, karvutu ja kõnnib kahel jalal, leiab perekonna ja sõbrad loomariigi kardetumate esindajate hulgast. Baloo, Bagheera ja Kaa seltskonnas viib tee teda ühest unustamatust seiklusest teise.

Nendel rännakutel ristuvad Mowgli teed korduvalt tema surmavaenlase - võitmatu Shere Khaniga. Selle hirmsa kiskja kindlameelne otsus väike inimlaps tappa sunnib Mowglit vastu astuma oma suurimale ja ohtlikuimale seiklusele, millest sõltub nii tema kui ka kogu džungli saatus. Kas väikesest paljast konnapojast, nagu džunglirahvas teda hellitavalt kutsub, on vastast võimsale ja kartmatule tiigrile?

Lavastus sõprusest, seiklusest, kurjusest, rõõmust, kurbusest ja inimeseks olemisest. Inimene ju ükskord kaob, aga loodus püsib igavesti.

Esietendus 13. juuli 2018; Etendused 13., 19., 20. juuli kell 19:00; 14., 15., 21., 22., juuli kell 14:00

Piletid müügil heli@teatermustkast.eePiletilevis ja vabade kohtade olemasolul tund enne etenduse algust kohapeal.

Lisainfo: info@teatermustkast.ee / www.teatermustkast.ee

Augustis etendub Miksteatri võrukeelne lavastus "Pagulased".

Autor: Jan Rahman
Lavastaja: Kristo Toots
Kunstnik: Anne Prangel
Kostüümikunstnik: Piret Sootla
Muusikaline kujundus: Toomas Lunge
Koreograaf: Andre laine

Osades: Inga Lunge, Ene Järvis, Kaia Skoblov, Andres Vago, Marko Mäesaar (Teatribuss), Margus Jaanovits (Teater Vanemuine), Kadri Laube, Silva Pijon (TÜ VKA), Veiko Porkanen (Teater Vanemuine)

Võrukeelse lavastuse "Pagulased" tegevus toimub Lõuna-Eesti väikeses külakeses, kus askeldavad omakasupüüdlikud eurorehepapid, kes toimetavad kõiki oma tegemisi vaid raha nimel. Oodatakse pagulast Lähis-Idast, kelle eest loodetakse suuri eurotoetusi. Neile saabub külla hoopis öko- ja joogahuviline linnamees, endine õhumüüjast börsimaakler. Ta on otsustanud aja maha võtta ja maale rahu otsima tulla. Omamoodi pagulane ju temagi, kuid tema eest ei saa toetusi. Tekkinud konflikti valguses mõjub lilleõiena keset sõnnikut vaid linnamehe ja peretütre vastastikune sümpaatia.
Ning siis kaob maailmast elekter. Tekib kaos - internetti ei ole, raha ei ole, naftat ei ole, maad ründavad linnast tulnud näljaste hordid. Muutuvad väärtused, peatähtsaks saab jälle toit, toasoe, vesi. Oma elu eest võideldes mõistavad tegelased, et oma sisimas on inimesed kariloomad ja varasem elu on olnud kõigil pagulus, eelkõige vaimne pagulus reaalsete väärtuste eest.

Etendused toimuvad maanteemuuseumi hoovis 03.08, 04.08, 05.08, 11.08, 12.08, 14.08, 15.08, 16.08, 17.08, 18.08 ja 19.08. Algusaeg kell 19.

Piletid saadaval Piletilevis

"Simply go there - and play"