Uudised

Sel reedel proovi teerullisõitu Eesti Maanteemuuseumis

21. juulil algusega kell 12 toimub Eesti Maanteemuuseumis teist korda teemasinate teemapäev. Esimeste teemasinate hankimisest ja tootmise algusest Eestis möödub 90 aastat ning seda eriprogrammiga tähistataksegi.

Teemapäev toimub sel hooajal juba teist korda. Proovikäivituse läbib Eesti vanim teehöövel – Bitvargen.

Palju on ka tegevusi, kus saab ise käe külge lüüa. Võimalus on proovida sõitmist teerulliga DU-54, miniekskavaatoriga kaevamist ja koju saab maiustamiseks meisterda teemeistri purgikoogi. Tehnikahuvilisi ootab ringkäik giidiga.

1927. aasta oli tee-masinate hankimisel erakordne. Selle ajani kuulusid masinaparki mõned auru- ja mootorrullid, kümmekond hobujõul veetavat rulli ja skreeperit, mõned kivipurustajad, killustiku sorteerijad, mõni veoauto ja traktor. Suurem osa tööst tehti käsitsi.

Aprillis otsustati teedeministri ettepanekul hankida kümme teehöövlit. Lisaks osteti välisriikidest veel 12 täiendavat tee-ehituse masinat ja seadet. Enamik neist olid oma tüübilt Eesti oludes uudsed. Suur osa neist olid mõeldud killustikteede ehituseks ja hoolduseks. Sama aasta lõpul jõudis Eestisse ka esimene Rootsist tellitud veoauto külge kinnitatav lumesahk.

Teemasinate teemapäevad toimuvad 21. juulil ja 11. augustil. Tegevustes osalemine muuseumipiletiga.

Täpsem ajakava: www.maanteemuuseum.ee

Lisainfo:
Kadri Valner
juhataja
Eesti Maanteemuuseum
kadri.valner@mnt.ee
+372 528 8104

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”