Uudised

Sapakas peab maanteemuuseumis juubelit

Laupäeval, 10. septembril peetakse Eesti Maanteemuuseumis kuuendat korda vanavanemate päeva. Muuseum pühendab selle nostalgilise „seebikarbiks“ hüütud ZAZ-966 50. juubelile.

„Teemamuuseumina tähistame igal aastal vanavanemate päeval mõne konkreetse nostalgilisele automargi aastapäeva,“ selgitas Eesti Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner. Nii on muuseumi vanavanematepäeval nähtud juba Moskvitše, Volgasid, IŽ-mootorrattaid, mullu rahvaautoks peetud Ladasid. Maanteemuuseumis on see päev olnud oodatud sündmuseks, mille  mõte on põlvkondade sidumine ja ühendamine. Seetõttu on programmis tegevusi nii vanaemadele-isadele kui lapselastele.

Et tänavu möödub 50 aastat teise põlvkonna Zaporožetsi, ZAZ-966 tootmise algusest, siis on just juubilar selle päeva staar. Muuseumiõuel kohtuvad  legendaarne „muhk“ ja „seebikarp“, proovida saab, kumb masin rohkem inimesi mahutab, kuidas uhket sõiduriista vändaga käivitada ning saab uurida, milline näeb välja sõiduk nimega „Poolteist muhku“.

Päev algab kell 13 piduliku sapakaparaadiga, milles on rivistumas ligi poolsada sõiduriista. „Uhkest paraadist on oodatud osa võtma kõik nimetatud automargi esindajad. On ju vanavanemate päev piisav põhjus oma uunikum garaažist välja tuua ja seda teistelegi demonstreerida,“ kutsub Valner sapakaomanikke üritusel kaasa lööma. Kohaletulnud sapakate hulgast valitakse kõige pöörasem isend – toimub konkurss „Napakas sapakas“.

Nostalgiahõngulised on ka teised selle päeva tegevused: üheks päevaks avab muuseum telegrammi saatmise võimaluse, stiilset etteastet pakuvad rammumehed ja etnomaadlejanna, oma jõu ja osavuse saavad proovile panna ka külastajad. Pisemad on oodatud võlurite kooli ning viguriga autode meisterdamise töötuppa.

Sapakate paraadile registreerumine: Kristo Toots, tel 5143848, e-post kristo.toots@mnt.ee

Lisainfo:

Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
Tel: 528 8104
E-post: Kadri.Valner@mnt.ee

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"