Sama päeva "Pagulaste" teatripiletiga muuseumisse sissepääs 50% soodsam

3. augustist kuni 19. augustini etendub maanteemuuseumi hoovis Miksteatri võrukeelne vabaõhulavastus "Pagulased". Kõigile külastajatele on sama päeva teatripiletiga muuseumisse sissepääs 50% soodsam. Muuseum on avatud T-P 11-19.

Võrukeelse lavastuse "Pagulased" tegevus toimub Lõuna-Eesti väikeses külakeses, kus askeldavad omakasupüüdlikud eurorehepapid, kes toimetavad kõiki oma tegemisi vaid raha nimel. Oodatakse pagulast Lähis-Idast, kelle eest loodetakse suuri eurotoetusi. Neile saabub külla hoopis öko- ja joogahuviline linnamees, endine õhumüüjast börsimaakler. Ta on otsustanud aja maha võtta ja maale rahu otsima tulla. Omamoodi pagulane ju temagi, kuid tema eest ei saa toetusi. Tekkinud konflikti valguses mõjub lilleõiena keset sõnnikut vaid linnamehe ja peretütre vastastikune sümpaatia.

Ning siis kaob maailmast elekter. Tekib kaos - internetti ei ole, raha ei ole, naftat ei ole, maad ründavad linnast tulnud näljaste hordid. Muutuvad väärtused, peatähtsaks saab jälle toit, toasoe, vesi. Oma elu eest võideldes mõistavad tegelased, et oma sisimas on inimesed kariloomad ja varasem elu on olnud kõigil pagulus, eelkõige vaimne pagulus reaalsete väärtuste eest.

Osades: Inga Lunge, Ene Järvis, Kaia Skoblov, Andres Vago, Marko Mäesaar (Teatribuss), Margus Jaanovits (Teater Vanemuine), Kadri Laube, Silva Pijon (TÜ VKA), Veiko Porkanen (Teater Vanemuine)

Autor: Jan Rahman
Lavastaja: Kristo Toots
Kunstnik: Anne Prangel
Kostüümikunstnik: Piret Sootla
Muusikaline kujundus: Toomas Lunge
Koreograaf: Andre laine

Etendus kestab 2 tundi ja 20 minutit koos vaheajaga.
Etendus toimub vabas õhus. Soovitame valida riietuse vastavalt ilmale.

Etendused toimuvad maanteemuuseumi hoovis 03.08, 04.08, 05.08, 11.08, 12.08, 14.08, 15.08, 16.08, 17.08, 18.08 ja 19.08. Algusaeg kell 19.

Piletid saadaval Piletilevis