Uudised

Postitee ruumieksperimentide näitus teeb vahepeatuse Maanteeameti peamajas

Teisipäeval, 17. jaanuaril kell 14 avatakse Maanteeameti peamaja koosolekute saalis Eesti Maanteemuuseumi, MTÜ Postitee ja EKA arhitektuuritudengite ühistööna valminud näitus "Pausid Postiteel".

Näitus käsitleb vana ajaloolise Postitee kokkusobivust eksperimentaalse arhitektuuriga. Tüüplahendustest eristuvate ideede loomiseks andsid juhendajad üliõpilastele lähtepunktid: objektid peavad olema suhteliselt kergesti püstitatavad või eelnevalt kokku pandud ning säilima kasutatavana 5-10 aastat. Lahendused on valmis selleks, et järgmise sammuna arhitektuurseid konstruktsioone edasi arendada ja valmis ehitada – võimalusel koostöös Postitee äärsete kompetentsikeskuste ja tootjatega.

Kursust, mille tulemusena valminud ideid rändnäitusel vaadata saab, juhendasid EKA 3D labori juhataja Martin Melioranski ning EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppejõud Paco Ulman. Muuseumipoolselt vedasid näituse valmimist Reeli Kork ja Paavo Kroon.

Näitus avati esmakordselt 2016. aasta augustis muuseumi ruumides ja on poole aasta jooksul rännanud mööda Võrumaad. Väljapanek jääb Maanteeameti peamajja veebruari lõpuni, seejärel saab seda uudistada Postitee vallakeskustes (ruumid on täpsustamisel).

Kell 14 avataval näitusel esitleb Eesti Maanteemuuseum ka oma uue püsinäituse "Head teed!" kataloogi, mille autoriks on Andres Seene.

Lisainfo:
Paavo Kroon
Eesti Maanteemuuseumi kuraator
E-post: paavo.kroon@mnt.ee
Tel: 5645 5775

T-P 11-19

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”