Uudised

Maanteemuuseumis peatub ligi 200 vanasõidukit

Esmaspäeval, 22. juunil võtab Eesti Maanteemuuseum vastu ligi 200 vanasõidukit, mis osalevad iga viie aasta järel peetaval üle-eestilisel vanasõidukite suursõidul.


Muuseumisse on oodatud 25 bussi ja veoautot, üle 40 mootorratta ning sadakond sõiduautot, neist vanim on 1928. aasta Ford A. Sõidukid jõuavad Varbusele hommikul kell 10 ja peatuvad siin kuni keskpäevani. Sel ajal on muuseumi Teeaega oodatud ka kõik külastajad.

Vanasõidukite suursõiduga ühineb ka maanteemuuseumi uhkus, 1942. aastal Austrias valmistatud autobuss Saurer, mis teeb pärast kaheaastast pausi esimese sõidu. Eestisse toodi buss sõjajärgseil aastail Kura kotist trofeesõidukina, oli Viljandi autobaasi käsutuses ja sõitis Viljandi-Tartu liini. Vanemuise teater ostis ühel hetkel bussi ära ning hakkas sellega näitlejaid vedama, seejärel müüdi buss Võru linna maalrite brigaadile. Buss osteti maanteemuuseumile 2008. aastal, teda on restaureeritud 1988. ning uuesti ennistatud ja konserveeritud 2009-2010 aastail. Saurer läbib marsruudi Rõuge–Varbuse–Elva, kus toimub vanasõidukite paraadsõit.

Vaid iga viie aasta tagant korraldatav Eesti vanasõidukite suursõit toimub 19.- 23. juunil. Viie päeva jooksul läbitakse kokku üle 800 kilomeetri. Sõitu alustatakse Pärnust ning kõrvalepõikega Lätimaale sõidetakse läbi Valga, Võru, Varbuse,Tartu ja Elva Paidesse, kus retk jaanilaupäeval lõpeb.

Lisainfo:
Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
Tel: 52 88 104

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”