Uudised

Maanteemuuseumi uus hooajanäitus räägib loomadest teedel

Sellel kolmapäeval, 1. juunil avatakse Eesti Maanteemuuseumis uus hooajanäitus „Loomad teel“ ning tähistatakse eriprogrammiga lastekaitsepäeva. Uus näitus uurib, milliseid kahe- ja neljajalgseid rändureid võib teel ja selle ääres kohata ning kuidas eriloomulised liiklejad leiaksid hea tee oma kodudesse.

„Hooajanäituse mõte on näidata, et loomad on alati meie teid ja teekondi saatnud. Selleks, et ka tulevikus jätkuks elurikkaid loodusmaastikke, mida läbida ja kuhu jõuda, peame liiklemisel ja teede ehitusel arvestama teiste liikide ning maanteedega ristuvate loomaradadega,“ avas näituse põhieesmärki maanteemuuseumi kuraator Paavo Kroon.

Uue näituse maskotiks on aasta loom mäger, kes külastajatele läbi näituse teed juhatab. Ajaloolises teeruumis näeb, kuidas loomad on läbi aegade teed ja selle ümbrust kujundanud kuni nad ajapikku tee äärde jäid. Lisaks saab tutvust teha eesti metsade olulisemate loomliiklejate ja nende jäljeradadega.

Näituse avamisega tähistatakse ka lastekaitsepäeva ning toimuvad mitmed loomateemalised töötoad. Külastajad saavad ise valmistada kepphobuseid ning kihutada nendega võidu, värvida loomamaske ja meisterdada puidust loomi. Kõhutäiteks pakutakse pisikestele meisterdajatele pannkooki moosiga. Lastekaitsepäeva tegevused toimuvad kell 12-16.

Lastele ja noortele vanuses kuni 18 eluaastat on lastekaitsepäeval  sissepääs prii! Uus näitus „Loomad teel“ on avatud juunist septembrini maanteemuuseumi välialadel.

Muuseumi peamajas on avatud värske püsinäitus „Head teed!“, mis räägib teedest ja teekondadest hobuajastul, mil loomad olid teedel veel üsna sagedased liiklejad.

Lisainfo:

Paavo Kroon
Eesti Maanteemuuseumi kuraator
E-post: paavo.kroon@mnt.ee
Tel: 5645 5775

T-P 11-19

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"